Putin slaví 73 let: Podlézavá blahopřání od diktátorů i patriarchy Kirilla!

Autor: DVL, lig - 
7. října 2025
14:24

Ruský prezident Vladimir Putin dnes slaví 73 let a již obdržel několik blahopřání, a to převážně od diktátorů. Ilham Alijev, Alexandr Lukašenko a Kim Čong-un by spolu mohli soutěžit v podlézavosti...

Ruský prezident Vladimir Putin dnes slaví již 73. narozeniny a obdržel několik přání k narozeninám od svých spojenců.

Mezi diktátory, kteří ruskému vůdci popřáli k narozeninám, je například Ilham Alijev, prezident Ázerbájdžánu. Informovala o tom ázerbájdžánská státní tisková agentura AZERTAC. Putin gratulaci ocenil. Oba lídři spolu následně diskutovali o budoucnosti vztahů svých zemí.

Putinovi popřál také běloruský diktátor Alexandr Lukašenko, uvedla běloruská státní agentura Belta. „Lidé Ruska mají vaše jméno pevně spojeno s významnými společenskými úspěchy, dynamickým ekonomickým rozvojem a posilováním státnosti a národní suverenity, jakož i s rostoucí autoritou a posílenou rolí Ruska ve světě,“ zaznělo v blahopřání. Běloruský prezident také zdůraznil spolupráci mezi oběma zeměmi.

Třetím diktátorem, který Putinovi blahopřál, je severokorejský lídr Kim Čong-un. Ten prohlásil, že spojenectví mezi oběma zeměmi se bude i nadále vyvíjet a ruskému prezidentovi poslal gratulující dopis, napsala agentura Reuters. „Nepochybuji, že přátelské vztahy mezi oběma zeměmi budou pořád pokračovat i v budoucnosti,“ stojí v dopise podle státní tiskové agentury KCNA.

Čong-un v dopise také znovu potvrdil svou podporu ruského „spravedlivého boje“ za národní suverenitu, zjevně s odkazem na válku na Ukrajině, a slíbil, že zůstane věrný plnění smlouvy podepsané mezi oběma vůdci v loňském roce.

Kromě diktátorů ruskému prezidentovi popřál také patriarcha Kirill. „Před více než čtvrtstoletím jste byl povolán k velmi důležité a náročné službě, která s sebou nese nesmírnou zodpovědnost za zemi a péči o miliony spoluobčanů,“ zmínil.

22:00
7. 10. 2025

Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Čerstvé zprávy opět přineseme ve středu ráno, dobrou noc. 

21:29
7. 10. 2025

Rusko používá tankery takzvané stínové flotily nejen k vydělávání peněz na válku, ale také k průzkumné a sabotážní činnosti, uvedl dnes na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinská rozvědka podle něj spolupracuje s partnery, aby zabránila Moskvě ve využívání těchto plavidel k sabotážím a pokusům o destabilizaci v Evropě. Rusko dříve jakékoli zapojení do sabotáží v Evropě popřelo, napsala stanice BBC.

20:21
7. 10. 2025

Ukrajinské letectvo informovalo, že v noci na dnešek Rusko na Ukrajinu zaútočilo dvěma balistickými střelami Iskander-M/KN-23 a 152 bezpilotními letouny. Vzdušné síly zároveň hlásí, že útok částečně odrazily. Zlikvidovat se podle nich podařilo 88 ruských dronů. Na deseti místech naopak eviduje zásahy dvou střel a 52 úderných dronů.

Zobrazit celý online

Video  Putin v Pekingu pozdravil prezidenta Ázerbájdžánu (3. 9. 2025).  - Telegram
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa