Migrant ubodal krásnou Alex (†22). Podle soudu byl labilní a vězení se vyhne

Autor: sou - 
11. 8. 2016
22:10

Migranta Youssaf Nuur, který v lednu ve švédském Mölndalu ubodal 22letou pracovnici centra pro mladé uprchlíky, poslal podle agentury AFP soud v Göteborgu do psychiatrického zařízení. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že byl muž duševně labilní a nemusel si uvědomovat, že rány nožem zasazené do stehna Alexandry Mezherové mohou způsobit její vykrvácení.

„Youssaf Nuur, kvůli svému bezohlednému chování, způsobil smrt Alexandry Mezherové. Je proto vinen z neúmyslného zabití,“ konstatoval soud. Jeho obhájce trval na tom, že celá věc byla jen nešťastná náhoda. 

Konflikt se odehrál 25. ledna, když se pracovnice v centru ve švédském Mölndalu snažila urovnat spor mezi migranty. Nuur ji následně pobodal nejen na stehně, ale také na zádech. Svým zraněním pak v nemocnici podlehla. Migrant napadl i dalšího obyvatele centra, který se mladé ženě snažil pomoci. Soud ho za to uznal vinným z úmyslného zranění osoby. 

Mladík, který má etiopské občanství, ale narodil se v Somálsku, nejdříve vyšetřovatelům tvrdil, že mu je 15 let, obžaloba ale trvala na tom, že mu je nejméně 18 let, což soud přijal. Sám se k útoku nevyjádřil, prý si jej nepamatuje. Z rozsudku není jasné, jak dlouho má v psychiatrickém zařízení být. Po propuštění má být ale deportován ze Švédska, kam má až do roku 2026 zákaz vstupu.

Právník rodiny oběti se ale nechal slyšet, že pozůstalé rozsudek zklamal a chystají odvolání. „Soud nevěří, že to byla vražda, ale my ano,“ upřesnil právník rodiny oběti Hans Gaestadius švédskému deníku Aftonbladet.

Doporučujeme
hejhej ( 12. srpna 2016 22:16 )

Vrah byl labilní...... Oni ti muslimští vrazi jsou všichni labilní, hlavně jsou fanatičtí primitivové , kteří vyznávají ve své idelogii vraždy, násilí a ponižování. Zrůdy, kteří do Evropy nepatří. To ty odporné vrahy budou stále omlouvat ???? Měli ho zabít - zrůdu.

barracuda.sro ( 12. srpna 2016 07:08 )

Být otec Alex, tak jako první dostane kulku soudce a po něm ihned VRAH ČMOUD.

gabreta ( 12. srpna 2016 06:07 )

Samo že "PSYCHOUŠ"!!

gabreta ( 12. srpna 2016 06:04 )

To museli na středním východě zrušit ústavy, že přišel do EU samej psichouš!!

fotrpjotr ( 12. srpna 2016 05:28 )

Zajímavé,pokaždé když migrant spáchá trestný čin,tak se okamžitě uveřejní,že byl psychicky nemocný.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa