Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Rouškovné, kompenzace, problémy s cestovkami, peníze pro OSVČ: Další odpovědi odborníků na telefonu Blesku

 • Autor: Radka Růžičková - 
  29. 10. 2020
  09:09

  Problémy s penězi, potíže s exekucemi, trable s bezohlednými zaměstnavateli nebo nesrozumitelnými vládními nařízeními doslova zahltily linky odborníků na telefonu Blesku. Právníci, odbornice z inspektorátu práce i prezidenti notářské a exekutorské komory téměř nestíhali odpovídat na dotazy k životu v době covidu.

 • 1.Odborníci řešili téměř stovku dotazů

   Odborníci zodpověděli téměř stovku dotazů. Žádný problém nebyl příliš bezvýznamný ani příliš složitý, aby se pro něj odborníci nesnažili hledat řešení. Opět se ukázalo, že běžným zaměstnancům, drobným živnostníkům nebo důchodcům chybí informace a nemají (nebo nevědí), kde je získat.

  Protože právě nyní, v době pandemie, má každá informace cenu a s podobnými problémy jako volající bojuje velká část Česka, Blesk vybral nejzajímavější nebo nejtypičtější otázky a odpovědi, aby pomohly i dalším čtenářům.

  Jak se ubránit tunelování společenství vlastníků jednotek? Může mi zaměstnavatel nařídit karanténu? Kdy mám nárok na kompenzační příspěvek? Mohu žádat zaměstnavatele o proplacení elektřiny na homeoffice?

  Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
  Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

  Chci předplatné Premium
Další videa
Články odjinud