Jméno po Želvách Ninja a příjmení po módním návrháři: V Ústí se narodil Donatello Versace Stojka

Autor: els - 
6. května 2017
13:01

Chlapeček s netradičním jménem Donatello Versace Stojka se narodil ve středu ráno v ústecké nemocnici. Jméno Donatello proslavil především italský renesanční sochař a příjmení Versace zase novorozenec získal po světoznámém módním návrháři.

Za výběrem jména pro malého chlapečka nestála pouze maminka Sandra Stojková. Jméno po florentském umělci Donatellovi mu přiřknul jiný člen rodiny.

„Toto jméno se zalíbilo staršímu synovi, byl to jeho nápad. Inspiraci prý našel v seriálu Želvy Ninja,“ vypráví hrdá maminka. Kromě Donatella jsou zde želví mutanti pojmenováni i po dalších italských umělcích té doby – Michelangelo, Leonardo a Raphael.

K tomuto jménu přidala maminka ještě slavné příjmení – Versace. „To se mi prostě jen líbilo, tak má můj syn hned dvě příjmení,“ usmívá se maminka malého Donatella.

Příjmení Versace nesl známý módní návrhář, po kterém je dnes pojmenována celá firma. Podobně jako malý Stojka se jmenuje i sestra návrháře Donatella Versace.

V Česku se však jedná o velmi ojedinělé jméno. Malý Stojka je teprve druhým nositelem jména Donatello na našem území a Versace je jediný u nás. „Jestli mám obavu, že by se mohl můj syn stát kvůli jménu terčem posměchu? Ne! Ani žádných narážek se nebojíme,“ dodala nakonec Sandra.

Donatello Versace Stojka se narodil v klidu v nemocnici, ale podívejte se na novorozence, který přišel na svět v letadle:

Video VIDEO: První záběry novorozence na palubě letadla - Youtube.com

dzery ( 8. května 2017 09:10 )

zednik ( 7. května 2017 11:10 )

Dát dítěti jméno po želvím mutantovi, to tedy vyžaduje hodně nízké IQ.

europa ( 7. května 2017 07:49 )

Cikáni nejsou Češi, troubo

starypes ( 7. května 2017 06:25 )

Směješ se pako, ale v jednom moravském městě, rodišti Zigmunda Freuda, se v sedmdesátých letech minulého století narodil jeden čmoud mámě Bihýriové a dostal křestní jméno Gagarin. Jestli Gagarin Bihary ještě žije, nevím. Ale je to pravda pravdoucí.

zapletalikovi ( 7. května 2017 00:21 )

Příjde takhle cigán na matriku a říká : " Syn sa mi narodil. A bude sa volat Dežo. " " Ale prosímtě, už máš deset kluků a každý je Dežo. To prostě nejde. Tady máš noviny, najdi si tam jiné jméno." Po chvíli : " Hej, už sem na to došél - bude sa volat Bangladéžo ... " Příjde cigán na matriku a hlásí : " Narodil sa mi syn a bude sa volat Digitál. " " Jak prosím? " ptá se úřednice. " No Digitál. " " To je hodně zvláštní jméno ... " " No, víte, on nemá ručičky .. "

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud