Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 4°C

Křetínského radost. EPH loni zvýšil tržby o čtvrtinu na 124 miliard korun

Předseda představenstva Energetického a průmyslového holdingu Daniel Křetínský
Předseda představenstva Energetického a průmyslového holdingu Daniel Křetínský  (Autor: Blesk - Mária Rušinová)
Autor: ČTK - 
14. července 2016
13:45

Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) loni meziročně vzrostly konsolidované tržby o čtvrtinu 4,57 miliardy eur (zhruba 124 miliard korun). Provozní zisk (EBITDA) se zvýšil o 18 procent na 1,64 miliardy eur (asi 44 miliard korun). Firma, kterou vlastní podnikatel Daniel Křetínský, to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

Podle Křetínského se klíčovým ekonomickým pilířem holdingu stala dceřiná skupina EP Infrastructure. „Stala se klíčovým ekonomickým pilířem EPH. Generuje totiž silné a predikovatelné cashflow, které je téměř nezávislé na vývoji cen elektrické energie a dalších komodit,“ uvedl.

„Právě tyto činnosti zásadním způsobem stabilizují ekonomické výsledky EPH a současně – ve spojení s minimálními požadavky akcionářů EPH na výplatu dividend – vytváří podmínky pro posilování finančního profilu skupiny a pro další akviziční růst v oblasti výroby elektřiny na vybraných evropských trzích,“ dodal předseda představenstva holdingu.

EPH patří k největším energetickým firmám v ČR. Zahrnuje 50 firem v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Maďarsku, Británii a Itálii, působících v oblasti těžby uhlí, výroby elektřiny a tepla či dodávek tepla.

Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství CNC, které vydává deník Blesk a provozuje stránky www.blesk.cz

tomik007 ( 14. července 2016 22:45 )

 Vidite a ani nemusel postavit zadnou elektrarnu

Zobrazit celou diskusi
Další videa