Neděle 11. června 2023
Svátek slaví Bruno, zítra Antonie
Oblačno, bouřka 24°C

Anděl strážný z Bulovky se rozloučil se zachráněným miminkem: Míše už našli novou maminku

Autor: dce - 
10. června 2016
12:20

Maličká Míša, kterou našla sestřička Michaela v parku u nemocnice Bulovka začátkem června, už má novou maminku. Odložené děvčátko si ve čtvrtek převzala pěstounka a malá Míša se tak se svou zachránkyní musela rozloučit.

Míšu našla nad ránem v parku u Nemocnice Na Bulovce místní sestřička. V dešti, který zahalil 2. června Prahu, by miminko nemělo nejmenší šanci na přežití. Naštěstí šla kolem právě sestřička Michaela, která dítě odnesla do nemocnice, kde se o něj vzorně postarali.

„Podle slov personálu na neonatologii byla malá Míša až překvapivě hodná. Vůbec neplakala, jedla a spala nebo tiše sledovala okolí. Bylo to vůbec poprvé, co se v areálu Nemocnice Na Bulovce našlo odložené miminko. Alespoň dle slov pamětníků se tak za uplynulých deset let nikdy nestalo. Je až symbolické, že se to přihodilo právě v červnu 2016, kdy nemocnice slaví 85 let své existence,“ uvedl mluvčí nemocnice Martin Šalek.

Ve čtvrtek 9. června si pro Míšu přišla nová maminka, která si ji převzala do náhradní rodinné péče.

„Včera jsem se byla s malou Miškou rozloučit ještě před tím, než si ji do péče převzala její náhradní maminka. Najít při cestě do práce malý uzlíček života byl zážitek, na který do smrti nezapomenu, a malá Miška se mi tak chtě nechtě zaryla hluboko do srdíčka,“ uvedla sestřička Míša.

„Tímto bych chtěla moc poděkovat úžasným sestřičkám na neonatologickém oddělení, které se o naši malou hrdinku nejenom vzorně staraly, ale pustily mě k ní bez problémů, kdykoliv to bylo možné. Doufám a přeji Michalce, aby už nikdy nezažila pocit, že je sama, a měla vždy někoho, na koho se může stoprocentně spolehnout.“

Za těch sedm dní se stala miláčkem Bulovky, chodily za ní sestry, od nichž má i své první hračky včetně dudlíku,“ doplnil Šalek s tím, že miminku se daří dobře a úspěšně přibývá na váze.

kravanebeska ( 10. června 2016 13:10 )

 Kotatko male, preji Ti do zivota zdravi, stesti a lasku, at jsi spokojena a vesela holcicka

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa