Farář zazpíval na svatbě a stala se z něj hvězda: Dostal už platinovou desku!

 (Autor: Reprofoto youtube.com)
Autor: ČTK - 
8. května 2015
09:38

Farář Ray Kelly se ze svého improvizovaného studia ve svém domku uprostřed malebného irského venkova stal mezinárodním fenoménem. Přitahuje tisíce fanoušků, a to i mimo své farnosti. Nečekaná hudební kariéra tohoto dvaašedesátiletého kněze začala před rokem a dnes má Ray Kelly svou platinovou desku, 42 milionů zhlédnutí na YouTube a vystupuje v talk show po celém světě.

Všechno začalo na svatbě páru jeho farníků v Oldcastlu, městečku ležícím 100 kilometrů severozápadně od Dublinu. Kelly tam interpretoval píseň Hallelujah kanadského hudebníka Leonarda Cohena. Video umístěné na YouTube uchvátilo.

Od té doby to stále narůstá. Video má téměř 42 milionů zhlédnutí a pořád to pokračuje, s 35 000 návštěvami denně,“ vysvětluje Kelly na své faře, kde žije se svými dvěma psy, King Charles španěly Biddym a Buddym. „Bylo to jako bláznivý sen,“ říká Kelly, stále překvapen smlouvou, kterou mu nabídla nahrávací společnost Universal Music.

„Nikdy bych nevěřil, že by se mi to mohlo v mém věku přihodit. Už jsem málem pomýšlel na důchod a teď mám najednou před sebou hudební kariéru,“ dodává. Jeho první album nedávno vyšlo ve Spojených státech a nyní i v Austrálii. Skládá se z keltských, náboženských a popových písní. Nahrál ho během dvou měsíců ve studiu, které si vybudoval doma, aby nenarušilo jeho závazky faráře.

Video Svatební zpěv kněze Raye Kellyho - Reprofoto youtube.com

Věděli jsme, že otec Kelly je při mši schopen zpívat. Když zpívá, všechny si svým zpěvem podmaní,“ říká před kostelem svaté Brigity Eileen O'Reillyová, kterou farářův úspěch těší. Kněz ostatně svým ovečkám zpívat nepřestal a nedávno se mu dostalo velkých ovací za interpretaci skladby Amazing Grace, poznamenává agentura AFP. Když vycházel z kostela, přitočila se k němu jedna elegantní dáma a prohlásila: „Přijela jsem až z Anglie, abych vás viděla!“

Poslouchala jsem otce Kellyho a myslím, že je úžasný. Jsem v Irsku na dovolené a chtěla jsem ho vidět,“ svěřuje se Margaret Rawová, která se nechala s knězem se „zázračným hlasem“ vyfotografovat. Loni přišli ze stejného důvodu na mši američtí turisté.

V 70. letech, než se stal knězem, chodil Kelly na hodiny zpěvu a často se účastnil soutěží pro mladé talenty v Dublinu. Podílel se na místních muzikálech Jesus Christ Superstar a Guys and Dolls.

Když tak náhle vzrostla jeho popularita, vypravil se do Británie, Německa a Spojených států, aby tam své album propagoval. V dubnu se v New Yorku dokonce zúčastnil oslav svátku svatého Patrika. Kelly má ve svém počínání podporu svého biskupa.

Kněz vysvětluje, že lidé považují jeho činnost za přínos církvi. Vítají, že po všech těch negativních událostech, zejména četných odhaleních sexuálního zneužívání, jehož se kněží údajně dopouštěli, je pro církev velmi přínosné, že se teď o ní hovoří pozitivně.

Pokud jde o peníze, vydělal si Kelly zatím jen málo. Jsem stále obyčejný kněz v malém městečku na venkově a jsem tak spokojen,“ ujišťuje. Přesto doufá, že bude moci přispět několika charitativním organizacím i svým patnácti synovcům a neteřím. „Pokud jde o mě, rozhodně nebude před kostelem stát lamborghini nebo jachta!“ zdůrazňuje.

djaba ( 8. května 2015 23:23 )

 Pane , je nepříliš klipů . které bych chtěl poslouchat ,a Váš je geniální . I poslouchám je navzdory a nemusím se bát . Že by nějaký mu - slimák byl rozhorčen posral sez toho jejich proroka , ktrrý je stejně náš Ježíš vo/e.

echo.3 ( 8. května 2015 16:11 )

Superfather, to je Kelly. Co umí, a že je opravdu talent, ukázal již před mnoha roky. Stojí zato shlédnout.(Video, 1993) :o) https://www.youtube.com/watch?v=WdhoxWmgyYE

echo.3 ( 8. května 2015 16:05 )

Ale ano, jenom naše média většinou cudně mlčí o podobných zajímavostech. R. Kelly zpívá už roky a je dobrej. (uvedu výše) :o)

zauber ( 8. května 2015 11:52 )

To je toho. To v Česku máme faráře Tvrdoně, který sice nezpívá, ale zato *** svoje věřící ovečky. Taky zato myslím něco dostal, ale platinová deska to není.

jity ( 8. května 2015 10:40 )

Ten farář se tím mohl živit jistě lépe než být knězem. Jinak to video už ukazovali na Nově už před rokem. Je to přímo pohlazení ten jeho zpěv. Proč o něm nebylo slyšet již dávno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud