Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Popravenou Hepnarovou znal od dětství: Na šibenici nepatřila!

Autor: Jan Doležal, zrk - 
18. března 2015
21:40

Nebyla zločinec, ale nešťastná holka, která si nevěděla rady s vlastním životem. Měli ji zavřít do blázince, ale ne věšet! Tak mluví o Olze Hepnarové muž, který ji znal od dětství.

Hanušovi měli v Zábrodí na Náchodsku hospodářství a statek, statek prarodičů Olgy Hepnarové stál nedaleko. „Když jsme předělávali stáj a Hepnarův chlév byl prázdný, tak jsme tam měli půl roku náš dobytek. Jezdíval jsem tam krmit. Olze byly tehdy asi čtyři roky, chodila za mnou a docela jsme se spřátelili,“ vyprávěl Blesku Jaromír Hanuš.

Olga pobývala na statku prarodičů často. „Nebylo to jen o prázdninách. U babičky byla často a úplně na ní visela. Jako by si chtěla vynahradit nedostatek lásky a pochopení, kterého se jí zřejmě nedostávalo od rodičů, hlavně od otce,“ myslí si muž.

Hepnarová byla podle něj nešťastná holka, která nevěděla, jak naložit se svým životem. „Bylo jí asi dvanáct, když začala kouřit a fetovat. Údajně ji v tom měla podporovat i její matka, která jí zřejmě chtěla něco vynahradit,“ dodává pan Jaromír. O tom, co udělala, si myslí jediné: „Nebyla žádný zločinec, ale oběť svého nešťastného života. Olga měla skončit nadosmrti na psychiatrii a ne na šibenici.“

Hepnarová 10. července 1973 zmasakrovala na tramvajové zastávce nedaleko Strossmayerova náměstí v Praze dav lidí. Nasedla do nákladního auta a přesně ve 13:45 hodin se rozjela přímo do nich. Výsledkem bylo 8 mrtvých, šest těžce a šest lehce zraněných. Masová vražedkyně dostala trest smrti a 12. března 1975 ji kat oběsil ve věznici na pražské Pankráci.

Olga Hepnarová ve svém dětství nijak nevybočovala. Postupem času se u ní ale začaly projevovat psychické potíže, kvůli kterým ztrácela schopnost kontaktu s lidmi. V roce 1964 se pokusila otrávit léky, sebevražda jí však nevyšla. Poté se léčila v psychiatrické léčebně. V době dospívání bojovala se svou nejasnou sexualitou. Od 17 let měla sexuální styky s muži i ženami. Sama sebe označovala jako »sexuálního mrzáka«.

VÝZVA ČTENÁŘŮM: Jste pamětníky kauzy Hepnarová, nemáte nějaké fotografie či další informace, které by se týkaly případu? Znali jste rodinu vražedkyně či její oběti, či pozůstalé? Pokud ano, pište na tip@blesk.cz či volejte na telefon 724 249 000.

9rot6 ( 22. března 2015 07:45 )

To je také pravda,ale v těch případech,kdy je to očividné a dokázané, Roubal, Stodolovi a další,by se to asi neminulo účinkem, zejména nízké tresty a především dlouhotrvající a věčně odkládané kauzy,kamuflované množstvím dalších kauz jenž podfinancovaní soudci nezvládají a více méně hřeší na svou v podstatě beztrestnost, nahrávají těm šmejdům,kteří i spoléhají na své "známé",známé známých, sem tam se tam vloudí i nějaká imunita a šustivé papírky mění své uživatele jedna radost a život jde dál a lidé jsou s takovým stavem stále více rozčarováni, ale není v tomto státě,ale i v jiných státech síla,která by to alespoň částečně postavila na nějakou únosnou rovinu.

babana ( 21. března 2015 16:39 )

Této prohnilé justiční mafii dát do ruky absolutní trest nelze.

babana ( 21. března 2015 16:35 )

Ta "logopedka" byla nejspíš stejná "odbornice" jako ti, co pustili tu nevyléčenou, která pak ve škole ubodala kluka. Problém je také v tom, že kde jaký "odborník" tyto psychicky vykolejené lidi klidně pustí z léčebny nebo je naopak do léčebny nepošle.

babana ( 21. března 2015 16:31 )

Pokud byla duševně nemocná, jako že se o tom vyjádřili dva z lékařů, kteří jí měli na starosti, tak měla být v psychiatrickém zařízení a nemuselo to dopadnout tragédií. Že někoho po roce nebo dvou prohlásí za zdravého a propustí z léčebny a ten pak něco takového spáchá je odpovědností některých z "odborných" lékařů, co prd poznají. Řešení není duševně nemocné věšet, ale když už jak jí, tak tu další měli v psychiatrické péči, měli je minimálně (jako riziko) tam dále ponechat a pak by se ty dvě tragické události nestaly.

9rot6 ( 20. března 2015 07:08 )

Děkuji za projev souhlasu, je vidět, že nejsem sám komu to není jedno!

Zobrazit celou diskusi