V místě sjezdu DSSS někdo rozbil výlohu: Byli to antifašisté, tvrdí Vandas!

7. 3. 2015
11:58

Neznámý útočník poničil výlohu budovy, kde se má konat sjezd DSSS. Předseda strany tvrdí, že útok jasně s jejím sjezdem souvisí. Zřejmě za ním stojí antifašisté. K rozbití výlohy došlo v ulici U Kina v Modřanech.

Terčem útoku se stalo osm skleněných výloh. Předběžná škoda je vyčíslena na 80 000 korun," řekla pražská policejní mluvčí Iveta Martínková. Policie věc vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci. Incident se podle mluvčí stal mimo otevírací dobu, nikdo tedy nebyl zraněn.

Policie podle ní nemá zatím potvrzenou informaci, že se má v budově konat sjezd DSSS, ale pracuje s ní. Vandas je přesvědčen o tom, že cílem útoku bylo sjezd zrušit.

Máme celostátní sjezd a proč najednou těsně před jeho konáním v noci se objekt stal terčem takového útoku? Souvislost je podle mého názoru evidentní," řekl. Personál už podle předsedy DSSS prostory uklidil a volební sjezd se uskuteční podle plánu.

Dělnická strana sociální spravedlnosti je fakticky nástupkyně soudně zrušené Dělnické strany. Do předloňských sněmovních voleb šla mimo jiné s cíli omezit pořádek v ulicích měst a obcí, omezit příliv emigrantů nebo zavést domovské právo. V parlamentních volbách Dělnická strana ani její nástupkyně nikdy neuspěla.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa