Unikátní operace v Plzni: Plastiku vagíny jí udělali z prasečího střeva!

Víte, jak by měla správně vypadat vaše zdravá vagína?  (Autor: Shutterstock.com)
Autor: dce - 
6. února 2015
10:15

Po nemoci se ženě z Plzeňského kraje zúžila vagína - problémy už neměla jenom v posteli, ale i u gynekologa. K unikátní operaci použil její plastický chirurg prasečí střevo!

Ženy v jejím věku si pochvu většinou nechávají zúžit. Jenže padesátiletá žena trpěla jiným problémem než většina jejích vrstevnic – po autoimunitní nemoci se jí poševní vchod zúžil natolik, že měla problémy i na vyšetření u gynekologa. 

Takzvanou vaginoplastiku často podstupují ženy i po porodu – pomocí zúžení a zpevnění pochvy si chtějí zlepšit sexuální život. Žena ze západních Čech ale potřebovala opačnou operaci - jiné vyzkoušené metody, jako vaginální tablety, totiž nezabraly.

Plastický chirurg použil stěnu střeva prasete zbavenou veškerých buněk - zbudou tedy jen pojivové tkáně. „Říkáme tomu síťka, jejíž tloušťka je jeden milimetr,“ prozradil serveru iDNES.cz primář Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni Vladimír Kališ.

Kolem této síťky pak naroste lidská tkáň. Žena mohla však po sotva hodinové operaci domů až po pěti dnech. Podle Kališe si ale zlepšení zdravotního stavu pochvaluje.

tomik007 ( 6. února 2015 17:07 )

takze staci vzit sebou na navstevu knedlik a zeli

satriani ( 6. února 2015 13:33 )

fuj, ta jí bude smrdět

abyss ( 6. února 2015 12:54 )

Cenzor není idiot, cenzor je automat.....a na co ho idiot naprogramuje, to cenzuruje.

tesarl. ( 6. února 2015 12:04 )

voght a vegeta za nic nemohou

tesarl. ( 6. února 2015 12:03 )

Dej mi recept pro starou, klone.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud