Vánoce bez jesliček? Ředitel školy je zakázal kvůli diskriminaci jiných náboženství!

Betlém, ježíšek i půlnoční mše patří k tradicím evropských Vánoc. V Itálské škole ale zakázali jesličky.
Autor: ČTK, lm - 
6. prosince 2014
09:45

Ředitel školy v severoitalském Bergamu zakázal vystavit vánoční jesličky, aby tradiční symbol velkého křesťanského svátku nediskriminoval děti vyznávající jiná náboženství.

Školáci zastávající jinou víru než křesťanství tvoří v některých třídách zmíněné multikulturní vzdělávací instituce až polovinu žáků. Rodiče italských dětí, které školu navštěvují, opatření považují za nesmyslné.

"Ten zákaz je absurdní. Proč by neměly děti nezávisle na své víře prožít radost, která je s Vánocemi spojena?" prohlásil předseda krajně pravicové italské Ligy severu Matteo Salvini. Právě tato strana se postavila do čela kritických reakcí, které rozhodnutí ředitele v Itálii vyvolalo. Salvini se proto rozhodl školu navštívit a jako dárek s sebou vzít betlém.

Ředitel školy Luciano Mastrorocco ale ani kvůli vlně nesouhlasu nechystá své rozhodnutí změnit. "Veřejná škola nesmí žádným způsobem nikoho diskriminovat," zdůraznil. Zakázané jesle chtěl ve své třídě vystavit jeden z učitelů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sova13 ( 6. prosince 2014 13:53 )

Zakázal jenom jesličky nebo zakázal všechny projevy všech náboženství(případně zvyky ateistů z náboženství vzešlé) co se na tě škole sešly? Pokud nezakázal všechno všem a celoročně ale jenom jesličky, tak jde z jeho strany o diskriminaci za kterou by měl být potrestán. Jediné nediskriminační by bylo buď všem všechno povolit nebo všem všechno zakázat, když už tomu nesoudnýmu pitomci, co tam dělá ředitele, jde tak o nediskriminování nikoho.

andorea ( 6. prosince 2014 11:17 )

Každý takový ústupek je jen hřebík do naší vlastní rakve ...

malinak ( 6. prosince 2014 10:49 )

 Hele, a to jako ti muslimove ted rikali, ze nebudou v Evrope drzet Ramadan a stavet mesity. ....aby nediskriminovali ostatni nabozenstvi v Evrope a taky je neurazeli. ..

zabibol ( 6. prosince 2014 10:45 )

Komunističtí grázlové a kolaboranti s ruskými okupanty také nutili děti dělat Jolku s dědou Mrázem!!!!!!

rumovapalice ( 6. prosince 2014 10:40 )

to si běž říct ombudsmance, blbečku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud