Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Drsná výzva Čechům: Nelíbí se vám islám v Česku? Odstěhujte se!

Autor: Etienne Bláha - 
2. prosince 2014
05:00

Islámský extremismus v Česku? Oproti západní Evropě minimální, ale i tady už má své kořeny! Odborníci varují zvláště před skupinou Sharia4Czechia, jejímž cílem je v Česku zavést islámské právo.

Podle evropské monitorovací organizace Europol se na kontinentě rozmáhají skupiny Sharia4, které se vyznačují extremistickými postoji a snahou zavést v Evropě islámské právo.

Česká odnož je prý velmi mírná. „Jestli se vám nelíbí, že islám už je součástí České republiky, jestli prostě ze zásady nechcete žít v jedné zemi s muslimy, tak vám nikdo nebrání se nadobro odstěhovat,“ stojí přesto na jejich webových stránkách.

„Problém je, že nikde přesně nestojí, co si pod zavedením islámského práva představují. Jestli variantu z dob vzniku koránu, tak to je s naší společností absolutně neslučitelné,“ řekl k tomu expert na extremismus Miroslav Mareš. Podle něho navíc umírněná podoba české skupiny může být přetvářka.

Kdo jsou Sharia4Czechia?

„Jsme Češi – muslimové a nemáme v úmyslu se přizpůsobovat něčemu, co je v rozporu s naší vírou a k čemu máme v rámci zákonů volnost osobního rozhodování,“ deklarovala skupina.

Na svých stránkách řeší i násilí různých teroristických uskupení, jejichž působení hodnotí jako »neislámské«.

Českou společnost pak chce skupina zvelebit zavedením práva šaría. „Průběh islamizace společnosti je ale nepopsaný a to je ta hrozba,“ dodal k tomu Mareš.

Extremisté v Česku

Česku se militantní islamismus a teroristické projevy vyhýbají.

„Hlavně se veřejně neprojevují. Jsou malé skupinky extremistů kolem modliteben nebo někteří lidé mají dvojí tvář. U nás jsou »v pohodě«, ve Vídni pak jdou do radikálních mešit,“ řekl Mareš.

Největší zkušenost s muslimskými teroristy měla česká policie v roce 2007, kdy předala do rukou USA hledaného Usámu Káfira.

Co je šaría?

Náboženské právo šaría, v překladu »prošlapaná stezka«, je výklad práva vzniklý v Arábii v sedmém století z koránu a dalších spisů. Řeší manželství, náboženství i problémy všedního života.

Tresty smrti platí za nevěru či odpadlictví od islámu. „Šaría z dob jejího vzniku je silně proti ženským právům a demokracii vůbec,“ popsal Miroslav Mareš.

V Saúdské Arábii a Íránu na jejím základě funguje náboženská policie. Podobnou »policii« vytvořili letos muslimové v německém Wuppertalu.

Robert Corpse ( 5. ledna 2020 06:23 )

Tihle nemají nárok brát vzduch

pupakk ( 3. ledna 2020 13:41 )

Jsem buddhista, ale když vidím, co ten islamistický dobytek, omylem zrozený do lidské podoby dělá...
Nejen vThajsku, Barmě, ale už se ta prasata roztahují i do Evropy
Vymýtit ty zhovadilce všemy způsoby.

ssixx ( 9. listopadu 2017 17:00 )

Šaria proti ženám je tak moudré, jako ty ***e černej !!!!!!!!!!!!!!!!

suov ( 9. listopadu 2017 16:06 )

Polibte nám *** idioti, vy chcete vyhánět nás? Zkuste to, a pofrčíte,,,

eleanorka ( 18. března 2017 09:27 )

  tohle je konecna takze s vasi virou jo a co nasi my se k vasi vire tez nechces prizpusobovat tohle je nase zeme ne vase tohle pujde jen k masovemu boji mezi cechy a naplaveninou !!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa