
Drsná výzva Čechům: Nelíbí se vám islám v Česku? Odstěhujte se!

Islámský extremismus v Česku? Oproti západní Evropě minimální, ale i tady už má své kořeny! Odborníci varují zvláště před skupinou Sharia4Czechia, jejímž cílem je v Česku zavést islámské právo.
Podle evropské monitorovací organizace Europol se na kontinentě rozmáhají skupiny Sharia4, které se vyznačují extremistickými postoji a snahou zavést v Evropě islámské právo.
Česká odnož je prý velmi mírná. „Jestli se vám nelíbí, že islám už je součástí České republiky, jestli prostě ze zásady nechcete žít v jedné zemi s muslimy, tak vám nikdo nebrání se nadobro odstěhovat,“ stojí přesto na jejich webových stránkách.
„Problém je, že nikde přesně nestojí, co si pod zavedením islámského práva představují. Jestli variantu z dob vzniku koránu, tak to je s naší společností absolutně neslučitelné,“ řekl k tomu expert na extremismus Miroslav Mareš. Podle něho navíc umírněná podoba české skupiny může být přetvářka.
Kdo jsou Sharia4Czechia?
„Jsme Češi – muslimové a nemáme v úmyslu se přizpůsobovat něčemu, co je v rozporu s naší vírou a k čemu máme v rámci zákonů volnost osobního rozhodování,“ deklarovala skupina.
Na svých stránkách řeší i násilí různých teroristických uskupení, jejichž působení hodnotí jako »neislámské«.
Českou společnost pak chce skupina zvelebit zavedením práva šaría. „Průběh islamizace společnosti je ale nepopsaný a to je ta hrozba,“ dodal k tomu Mareš.
Extremisté v Česku
Česku se militantní islamismus a teroristické projevy vyhýbají.
„Hlavně se veřejně neprojevují. Jsou malé skupinky extremistů kolem modliteben nebo někteří lidé mají dvojí tvář. U nás jsou »v pohodě«, ve Vídni pak jdou do radikálních mešit,“ řekl Mareš.
Největší zkušenost s muslimskými teroristy měla česká policie v roce 2007, kdy předala do rukou USA hledaného Usámu Káfira.
Co je šaría?
Náboženské právo šaría, v překladu »prošlapaná stezka«, je výklad práva vzniklý v Arábii v sedmém století z koránu a dalších spisů. Řeší manželství, náboženství i problémy všedního života.
Tresty smrti platí za nevěru či odpadlictví od islámu. „Šaría z dob jejího vzniku je silně proti ženským právům a demokracii vůbec,“ popsal Miroslav Mareš.
V Saúdské Arábii a Íránu na jejím základě funguje náboženská policie. Podobnou »policii« vytvořili letos muslimové v německém Wuppertalu.
Tihle nemají nárok brát vzduch