Policejní brutalita, nebo řádný zásah: Mám právo projet, křičela

Autor: dce - 
16. 11. 2014
20:35

Česko má novou senzaci – video údajné policejní brutality, páchané na nemocné ženě. Ovšem otázkou je, kde je pravda – byl zásah policistů oprávněný, nebo opravdu zcela mimo? Ani my v redakci se nemůžeme shodnout – co myslíte vy?

Známá postavička politického aktivismu, křikna Věra Řezníčková, se dnes měla  stát obětí policejní brutality. Celá událost začala snahou Řezníčkové projet  vozem na náměstí před Pražským hradem, kde chtěla postavit stánek s petičními archy na podporu prezidenta Zemana.

Policisté ji na místo nechtěli pustit, protože zde probíhaly oslavy spojené s kanonizací svaté Anežky. Řezníčková začala vykřikovat o svých právech, o bránění prezidenta a tak všelijak. Odmítla zákazy policistů a prosazovala, že na místo prostě vjede.

Na výzvy policistů, aby opustila svůj vůz, nereagovala. Po dlouhých 20 minutách přemlouvání a upozorňování ze strany policistů a výhružek ze strany Řezníčkové ji tedy policisté z auta vytáhnou a použijí avizované donucovací prostředky.

Je nad slunce jasné, že policisté měli s Řezníčkovou dost trpělivosti, než došlo k onomu drsnému zásahu. Problémem ovšem je, že během něj Řezníčková omdlela (nebo to předstírala?) a policisté byli nuceni poskytnout jí první pomoc a přivolat záchranku.

Řezníčková žije, údajně má ze zásahu několik modřin a zvažuje podání trestního oznámení na policisty. Asi tu máme druhou šílenou Julču z metra – jen tahle má právo projet!

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Jra Cimrman ( 4. března 2018 23:56 )

Drazí mentálně postižení spoluobčané. Trápí mě jedna zásadní otázka tohto problému.Jak obecně nazvat ozbrojené násilí proti civilnímu obyvatelstvu? Pokud je to zákon, nebo jeho součást, tak nechápu, co dělají všichni ti vojáci v islamském státu, afghánistánu nevím kde všude, když tam se taky jen vynucují jejích zakony. V případě, že bychom takové násilí nazývali terorismem, taky kde se loudají všechny ty armády. Jsem jenom hloupí kluk z venkova, ale myslim si,že listině lidských práv chybný, že jsou určena i pro živé lidi. Pak by se nemohlo stát, že by měl zákon právo někomu poškodit zdraví, nebo dokonce upřít právo na život. Popřemýšlejte o tom. My jsme ti kdo nesou zodpovědnost. Pokřivené zákony za naše životy zodpovědnost nenesou. Dokonce ani ti kdo je tak zbastlili.A i když byla v ČR listina lidských práv a svobod politickým tahem zbezmocněna, nadále platí v různých formách mezinárodních dohod, které jsou nadřazeny zákonům této republiky. To opravdu nevidíte že je naší zákonodárci naprosto ignorují? Například základní lidské právo, právo na život vylučuje zákon o policií-použití zbraně.Krátké střelné zbraně jsou vyráběny pro usmrcení člověka. Nedá se s nimi ani pomáhat ani chránit. Lze nimi působit škody na zdraví a životech. Dokonce s nimi bezpečně ještě nikdo nezastavil ani osobní vozidlo.

valentik2010 ( 30. března 2015 01:22 )

CHOVÁNÍ POLICIE NEMÁ OBDOBY ,ZMLATIT DO BEZVĚDOMÍ A PAK VYPOVÍDEJ NEBO SE UVIDÍ CO DÁL S TEBOU.lÍBILO SE MI JAK JI DALI HNED POUTA A NEDALI ANI DO POLOHY ODPOVÍDAJCÍMU JEJÍMU STAVU.zNAJÍ VUBEC ZDRAVOVĚDU?VÍ NĚCO VÍC NEŽ BÝT NAMYŠLENÍ.Dost brutalni ,ale ,když žijeme v době kdy se na face davájí vide jak stahují kočku za živa nebo ,přívaži tigra a mučí ho pro zábavu ,nebo v kleci drži krávu a píchají do ni nažhavený nuž a už vubec mi je líto tech zviratek v klecich ,kdy mají končetiny propadlé v těch okach ty klece traví tam měsíce v takovým stavu.A podle zákona je to v pořádku.Pulka republiky jste čuráci co nevyuživá ani procento mozku vy mentalové!

valentik2010 ( 30. března 2015 01:12 )

ZÁKON!!

valentik2010 ( 30. března 2015 01:11 )

souhlasím

valentik2010 ( 30. března 2015 01:07 )

Jenže tady šlo o jasný dukaz prosazení práva a a neznalost ,tato brutalita policistu je další dukaz.Na jednu paní je tam tolik policistu a udelaji toto a kdyz maji zastavit jednoho blázna se zbraní v hospode ,myslim tu tu tradegii jak tam postřilel několik lidí ,tak to tam nevleze ani jeden z nich!!Nedokažu si představit ,kdyby ta paní byla těhotná a to,že je nemocná ,tak naopak ji měli pomoct a vyslechnout,navíc f takovej krasnej den a na namesti tolik lidí a ve svátek.Až se to zvrtne r rusama ,tak lidi je vystřílí sami!!Se budou divit.Zákon je to oč tady jde ,zduraznuji zákon a chování policistu .Všichni tam jen stáli ........................................

Zobrazit celou diskusi
Další videa