Al-Káida verbuje české muslimy: Teroristé loví nové džihádisty na internetu!

Autor: shp - 
31. 10. 2014
11:41

Islamisté z teroristické skupiny al-Káida se zaměřili i na muslimy v Česku! Svou zvrácenou ideologii mezi nimi šíří prostřednictvím sociálních sítí, kde pod svá křídla loví nové ovečky, které fanatizují a dělají z nich džihádisty. Vyplývá to z výroční zprávy Vojenského zpravodajství (VZ).

K šíření svého násilného pojetí islámu využívají teroristé především vlastní internetové stránky a právě sociální sítě. „Dominantní úlohu zde mají zejména džihádistické webové stránky a sociální média jako Facebook nebo Twitter, kde se nekontrolovaně šíří radikální myšlenky a postoje ovlivňující smýšlení mladých evropských muslimů,“ stojí ve zprávě VZ.

Zpravodajci však dodávají, že Česko není primárním cílem al-Káidy. Nežije zde totiž větší populace muslimů. I jedinci, které je mnohem těžší odhalit a dopadnout, však mohou způsobit škody i zapříčinit mnohé oběti na životech.

„Zvyšuje se hrozba vlků samotářů, kteří teroristické útoky plánují a provádějí nezávisle na al-Káidě, a jsou proto obtížněji odhalitelní zpravodajskou činností,“ upřesňuje VZ. Fyzické násilí však není jedinou formou útoků, které džihádisti využijí.

Teroristé se podle VZ častěji uchylují a budou uchylovat ke kybernetickým útokům. Kromě al-Káidy zpráva varuje i před radikály i Islámského státu. Ti také verbují bojovníky z Evropy, které pak vycvičí v Sýrii. „Po návratu do evropských zemí mohou představovat bezpečnostní hrozbu,“ uvádí VZ.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

agfor ( 1. listopadu 2014 14:53 )

Mají to ale kluci Al Kájdovský smůlu. V Česku přece žijí jen samí mírumilovní muslimové a ne teroristé.

jana999 ( 1. listopadu 2014 10:11 )

islám v evropě zakázat a kdo se ho nechce vzdát at táhne domů

beruska.07 ( 31. října 2014 19:48 )

Dobrý den, mám prosbu na všechny dobré lidi. Moje kamarádka, máma od dvou malých dětí, na které je sama, prosí všechny co mají účet na facebooku, jestli by si mohli přidat její stráku http://www.facebook.com/nahrdelniky.naramky do oblíbených. Pomohli by jí tak ke slevě na reklamu na její výrobky, jejichž prodej jí pomáha vyjít s penězi. Nic vás to nebude stát, jenom jedno kliknutí (na ikonku "To se mi líbí" , která se nachází mezi ikonkaami "Fotky" "Videa") díky kterému budete mít dobrý pocit, že jste pomohli. 

daggan ( 31. října 2014 19:09 )

Kdo to je český muslim?Češi jsou potomci keltů,slovanů,evropanů a židů z historického území a ne arabů!Džihád,náboženský,politický,ekonomický fanatismus je plný nenávisti,terorismu a válek.Muslimové do Evropy přišli a přichází za ekonomickým prospěchem,který doma,odkud přichází nemají.Pokud se v evropě nechcete muslimové přispůsobit majoriťě,tak odtáhněte zpět odkud jste přišli a právo šária si vemte sebou,jak to řekla na tvrdo australská premiérka.Zdůrazňuji třeba do pr..le!A takto tvrdě má být politika celé EU!!!Na mešity v ČR zapomeňte,jste tady na návštěvě,jako v Teplicích.Co vy na to muslime Mohamede Abassy?

wimr.dan ( 31. října 2014 18:03 )

to je předseda?? to je zrovna takovej ču.rák jako seš ty

Zobrazit celou diskusi
Další videa