Drama na ruském kole. Žena za jízdy vypadla, její dcera visela na gondole

Autor: shp, Jitka Pecharová - 
25. 8. 2014
13:00

S dcerkou, kamarádkou a jejím synem se nechala svézt ruským kolem. Projížďka na pouťové atrakci se ale Kláře (35) stala v Heřmanově Městci na Chrudimsku osudnou. Matka vypadla z gondoly a spadla z vysoké výšky. Její stav je nyní vážný. Na místě jsou vyšetřovatelé, kteří ruské kolo prohledávají a snaží se zjistit, kdo za tragédii může. Z gondoly totiž vypadla i Klářina dcera...

„Žena je mimo ohrožení života, ale její stav je vážný. Má poraněnou hlavu a páteř,“ řekl Blesk.cz Zdeněk Tušl, náměstek pro lékařskou péči Fakultní nemocnice Hradec Králové. Z gondoly měla vypadnout i její malá dcerka, která však nespadla na zem a utrpěla podle svědků jen menší zranění. Podařilo se ji udržet na gondole a poté snést dolů.

Na pouti je od dnešních ranních hodin kriminálka. Vyšetřovatelé se zaměřují na zkoumání zábavné atrakce, ze které žena vypadla. Provádějí nejrůznější testy. Do gondoly například umístili pytle s pískem a zkoušeli její nosnost.

Vyšetřovatelé se momentálně zaměřili na dvířka gondoly. Vypadá to, že nemusely být správně zabezpečeny. „Bezpečnostní mechanismus dvířek možná nebyl funkční,“ řekl na místě Blesk.cz zdroj blízký vyšetřování.

Atrakce byla vyrobena v roce 1999. Revizí prochází každý rok a letos tomu nebylo jinak. „Za tu dobu, co dělám tuhle práci, jsem v souvislosti s pouťovou atrakcí neviděl závažnější případ,“ řekl Blesk.cz znalec, který místo prohledává.

Video Na tomto ruském kole spadla matka i s dcerou. - Blesk - Jitka Pecharová

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zabibol ( 26. srpna 2014 13:01 )

Ruské kolo. Co dodat. Jenom to, že co je z Ruska nestojí za nic. Rusáci jsou věčně opilí povaleči, kteří nic neumí, jenom napadat okolní státy,vraždit, okupovat a ruinovat je.

kobyla1 ( 26. srpna 2014 07:32 )

Dnes a denně se tu přesvědčujeme o tom, co je to v té redakci za idioty.

milovnikplesku ( 25. srpna 2014 13:53 )

fortun ( 25. srpna 2014 13:45 )

oni nelakaji na zpravu, nýbrž jsou placeni za článek podle toho kolik je pod ním reakcí

milovnikplesku ( 25. srpna 2014 13:37 )

ty pi.coooooooooooooo puvodne to mela byt tragedie a diky debilum z Plesku je z toho komedie

Zobrazit celou diskusi
Další videa