Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Spravedlnosti neulétli: Policie polapila kriminálníky, kteří pláchli z věznice vrtulníkem!

Zleva: Uprchlí vězni Denis Lefebvre (53), Serge Pomerleau (49) a Yves Denis (35).
Zleva: Uprchlí vězni Denis Lefebvre (53), Serge Pomerleau (49) a Yves Denis (35).  (Autor: Reuters)
Autor: shp, ČTK - 
23. června 2014
08:20

Dlouho na svobodě nepobyli! Kanadská policie podporovaná speciální jednotkou dnes v Montrealu dopadla trojici vězňů, kteří před dvěma týdny uprchli ve vrtulníku z věznice u Quebeku.

Muži byli dopadeni v družstevním domě v Montrealu, uvedla policejní mluvčí Audrey-Anne Bilodeauová. Podle ní je pravděpodobné, že v souvislosti s útěkem ze 7. června budou zatčeny další osoby.

„Mohla by to být osoba, která jim s útěkem z vězení pomáhala, nebo osoba, která jim pomáhala skrývat se před námi,“ řekla mluvčí. Pětatřicetiletý Yves Denis, 53letý Denis Lefebvre a 49letý Serge Pomerleau se za mříže vazební věznice dostali poté, co kanadská policie v roce 2010 rozprášila síť překupníků drog. Zatím čekali na soud a obviněni byli mimo jiné i z vraždy.

Helikoptéra je vyzvedla ze dvora věznice Orsainville a následně po nich bylo vyhlášeno mezinárodní pátrání. Interpol je zařadil na seznam nejhledanějších osob na světě. Krátce po útěku vyšlo najevo, že soudce den před útěkem trojici uvolnil režim, takže se mimo jiné mohli pohybovat bez pout. Quebecká vláda nařídila vnitřní vyšetřování podezřelých okolností.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa