Na diváky spadne 250 kilový lustr! Podívejte se na unikátní rekvizitu Fantoma opery

Autor: Petr Macek - 
27. dubna 2014
22:04

Monumentální proměnou prochází jeviště pražské GoJa Music Hall. Kvůli Fantomovi opery tu vzniká takřka dokonalá kopie interiéru pařížské opery, kterému bude vévodit největší lustr, jaký jste kdy viděli!

Obří křišťálový lustr je totiž vedle Fantomovy masky jedním z nevýraznějších symbolů představení. „Na začátku ho vidíme zničený na zemi, a poté se jako kouzlem rozzáří, složí do původního tvaru a vyšvihne nad hlavy diváků, aby nás přenesl do minulosti, kdy se odehrává náš příběh,“ říká producent František Janeček.

Největší u nás

Nad hlavami diváků se tak díky speciální technologii bude pohybovat čtvrttunový majestátní kolos z mosazi, skla a pozlacených řetězů. „Má tři patra, průměr pět metrů, a svítit na něm bude stovka těles. Ale budete jím tak oslněni, že je ani nespočítáte,“ popisuje unikátní rekvizitu scénograf, architekt Daniel Dvořák: „Je to určitě největší lustr, jaký se kdy v českých podmínkách na divadle objevil, ať už v hledišti či na jevišti!“

Jako 3 jeviště ND

Lustr je ale jen jednou z mnoha součástí, které dají divákům pocítit atmosféru pařížské Opery. „Výzdoba bude začínat už ve foyeru divadla, nejnáročnější ale bylo proměnit jeviště. GoJa má zřejmě nejširší portál ve střední Evropě, téměř čtyřicet metrů, to je jako tři jeviště Národního divadla vedle sebe,“ vysvětluje Dvořák.

Východočeské divadlo v Pardubicích, kde se kulisy vyrábějí, vše musí stihnout nejpozději do 15. června, kdy v kulisách začínají zkoušet zpěváci. Přestože je premiéra až 13. září, vstupenky jsou v prodeji už teď.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud