Proslavil ho jediný polibek! Zemřel líbající námořník z legendární fotky

Autor: mb - 
17. 3. 2014
22:14

Minulou neděli 9. března zemřel v Texasu  Glenn McDuffie (†86), veterán amerického námořnictva, který se proslavil slavným polibkem se zdravotní  sestrou na Times Square v New Yorku. Příčina smrti není známa, ale Glenn McDuffie v posledních letech trpěl rakovinou plic.

Glenn McDuffie nebyl jediný muž, který tvrdil že je to právě on, kdo je zvěčněn na slavné fotce z oslav „Den  vítězství nad Japonskem“.  Další adepti byli např. George Mendosa nebo Carl Muscarello.  Nicméně McDuffieho tvrzení  podpořil i policejní expert na fotografie.

Fotografie byla pořízena Alfredem Eisenstaedtem  14. srpna 1945.

Sám Glenn McDuffie, kterému bylo tehdy 18 let, vzpomíná na osudový okamžik takto: „Byl jsem tak šťastný, vyběhl jsem na ulici a uviděl jsem tu sestřičku. Spatřila mě, jak křičím a směji se od ucha k uchu. Šel jsem přímo k ní a políbil jsem ji.“ Později prohlásil, že si zdravotní sestřičku zapamatoval, protože měla velkou pusu.

Samotná Edith Shain (†91), která pracovala v blízké nemocnici tvrdila, že právě ona je ta dívka z fotografie, a přikláněla se k tomu, že onen námořník byl Carl Muscarello, i když si nebyla jistá.  Edith Shain  zemřela  v roce 2010.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa