Jágr odmítl, že by novináři rozhodili kabinu: Nesouhlasí s Hadamczikem!

Autor: top - 
26. února 2014
05:00

A máme tu první náznak rozporu v názorech mezi Aloisem Hadamczikem a Jaromírem Jágrem. Odstoupivší kouč obvinil z nezdaru v Soči média a nazval je nýmandy. Slavný hokejista to ale vidí trochu jinak.

Hadamczik ve svém svérázném a jednostranně vedeném monologu pro Hitrádio Orion označil kritiku na svou osobu za novinářský puč.

„Hon na trenéra probíhal už od olympijské nominace s takovou intenzitou, že ublížil celému mužstvu,“ prohlásil Hadamczik s tím, že novináři prý rozhodili kabinu.

Hráči si stěžovali

„Vše se v Soči přeneslo i na hráče a hodně negativně to ovlivnilo celou atmosféru. Kluci sami v šatně říkali, že to cítí. A neumíte si představit, jak zlostně naladění chodil z mixzóny,“ durdil se Hadamczik.

Zhruba ve stejnou dobu, co trenér oznamoval svou rezignaci, rozmlouval v New Yorku Jaromír Jágr s tamními novináři. Ti do Hadamczika rovněž před i během turnaje tepali a po návratu z Ruska zavalili hráče z NHL dotazy.

Jako Bílek

A vychází najevo, že Jágr s koučem tak úplně nesouhlasí. „Ve fotbale byl trenér kritizován poslední tři čtyři roky, to samé se teď stalo v hokeji,“ přirovnal Jágr situaci k té, která panovala kolem Michala Bílka

„A nejde jen o olympiádu, bylo to taky delší dobu,“ cituje Jágra deník Star-Ledger. „Ale pro nás hráče to nic neznamenalo. V týmu kvůli tomu nebyla špatná atmosféra,“ odmítl Hadamczikovu verzi.

Co ještě Jágr řekl

„V Soči jsem byl sbírat zkušenosti. Ale mým vrcholem budou až Hry v roce 2018 v Koreji. A v roce 2022 budu aspoň ve čtvrté lajně.“
Jágr žertující o své budoucnosti

„Nebraly mě křeče. Ale maséři se nudili, musel jsem je držet v zápřahu.“
Jágr vtipkující o masážích na střídačce

„Myslím, že jsme hráli docela dobře. Ale na zlato jsme asi neměli. Čtvrtfinále s USA se nám nepovedlo, speciálně mně ne.“
Jágr hodnotící, tentokrát už vážně

 

Další videa
Články odjinud