Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Pan Etiketa o Zemanově zranění: Stát se to Klausovi, bylo by to jiné! Proč?

Pan Etiketa Ladislav Špaček okomentoval zranění Miloše Zemana. U Klause by prý takové spekulace nebyly
Pan Etiketa Ladislav Špaček okomentoval zranění Miloše Zemana. U Klause by prý takové spekulace nebyly  (Autor: Hrad, archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
8. listopadu 2013
18:43

Zdravotní stav Miloše Zemana se stal v posledních dnech ostře sledovanou a diskutovanou záležitostí. Prezident již prý podle ministra zdravotnictví Holcáta vysadil prášky na bolest, daří se mu lépe a svůj vozík stále častěji střídá za berle. Stát se podobné zranění Václavu Klausovi, tolik pochybností by prý zdaleka nebylo, myslí si "Pan Etiketa" Ladislav Špaček. Proč?

"Pan prezident i nadále používá ortézu, začíná chodit o berlích a vysadil užívání analgetik. Stav jeho poškozeného kolenního kloubu se zlepšuje, otok ustupuje a bolesti již odezněly," uvedl dnes ministr zdravotnictví Martin Holcát. Zemanův stav se tak prý po úrazu kolene rychle zlepšuje. Prominentní pacient je prý v dobré kondici i náladě. Hlava státu podle ministra pokračuje s rehabilitačním cvičením a posilováním svalů na nohách. Zemanovo zranění je přesto i nadále často diskutovanou záležitostí.

Špaček: Zeman sklízí, co zasel

"Spadnout a rozbít si koleno, to se může stát úplně každému z nás. Nicméně byl rozdíl, když se na veřejnosti objevil s berlemi Václav Klaus, u kterého věděli, že má zranění ze sportu, byla to jeho image. V případě Zemana se ale má hned za to, že to muselo být v kombinaci s alkoholem, protože alkohol je fixovanou součástí jeho života. Myslím si proto, že Miloš Zeman bohužel sklízí to, co sám zasel," uvedl někdejší poradce Václava Havla Ladislav Špaček pro idnes.cz.

Holcát však již dříve požití alkoholu vyloučil. A proti spekulacím se ostře ohradila i první dáma Ivana Zemanová. Bez zajímavosti však nejsou Špačkova slova, která pronesl letos v květnu po kauze viróza: "Miloš Zeman občas trochu ztrácel rovnováhu, takže se napjatě čeká, kdy zase příště upadne," nechal se tehdy slyšet Špaček. V případě Havla a Klause by tahle situace prý zkrátka byla jiná. 

Proč ho ošetřili jako Mirka z Vysočiny?

Jedna věc tu však je ve zraněních a nemocích prezidentů společná pro Havla, Klause i Zemana. Všichni prý v nemocnicích užívali krycí jména! Respekt uvedl, že Zemana nedávno v Motole hospitalizovali pod jménem "Miroslav z Vysočiny". "Je to kvůli úniku unformací," zdůvodnil to pro aktualne.cz ministr Holcát. A šéf Motola Miloslav Ludvík dodal, že využívání krycích jmen není nic neobvyklého. Toto krycí jméno však nepotvrdil. "Copak je nějaký šlechtic," nechtěl motolský ředitel komentovat jméno Miroslav z Vysočiny. "Dokumentace byla vždy na jeho jméno, nic takového jsme nedělali," ohradil se však chirurg Pavel Pafko, že by krycí jméno měl při pobytech v nemocnici i Václav Havel.  

krupan10 ( 10. listopadu 2013 14:51 )

za to Vám děkuji, je to tak. Ale Zemanovo chlastání hodně nafouknou pravicový média, ve skutečnosti to není tak děsný

krupan10 ( 10. listopadu 2013 14:46 )

no ale na okopávání kotníků pomocí svých médií má času dost, grázl

krupan10 ( 10. listopadu 2013 14:44 )

v jednom s Vámi moc nesouhlasím, Zeman není až takový buran, jak o něm tvrdí pravicová média, je to dost zkreslené

krupan10 ( 10. listopadu 2013 14:39 )

trochu se pleteš, tentokrát určitě nepil, to tvrdí jen pravdoláskaři, který mají pod palcem všechna média

krupan10 ( 10. listopadu 2013 14:37 )

pi.čus

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa