Bývalý ředitel Central Group míří do vězení: Za daňové úniky si má odsedět 8,5 roku

Pražský městský soud poslal bývalého výkonného ředitele developerské společnosti Central Group Aleše Novotného na 8,5 roku do vězení
Autor: ČTK, kla - 
19. července 2013
17:44

Pražský městský soud poslal bývalého výkonného ředitele developerské společnosti Central Group Aleše Novotného na 8,5 roku do vězení za téměř dvousetmilionové daňové úniky.

Soud mu také zakázal na deset let působit ve statutárních orgánech firem a družstev. Rozsudek není pravomocný, Novotný totiž vinu odmítá. Jeho tři spoluobviněné soud potrestal vězením od 5,5 do 7,5 roku. Posledního obžalovaného soud osvobodil.

Aleš Novotný měl údajně šidit stát na daních. Všichni čtyři vyslýchaní podle všeho stát připravili o 330 milionů korun. Novotný prý proplácel fiktivní faktury za reklamu a stavební činnost. To však společnost v minulosti razantně popírala. „Za dobu našeho působení jsme českému státu odvedli na daních již více než jednu miliardu korun. Je absurdní, že právě my jsme nyní popotahováni kvůli daním,“ vyjádřila se firma.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rumovapalice ( 20. července 2013 09:23 )

anka ( 19. července 2013 23:09 )

petr1111j ( 19. července 2013 21:37 )

Tak koukej mazat do koreje

kendex ( 19. července 2013 18:52 )

Tito lidé by neměli být souzeni. Udělali menší škodu než naši poslanci a mají si odsedět 8,5 roků ve vězení? A co Nečas církevní restituce, amnestie, A poslanci viz balíček. To byly větší škody pro náš národ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud