Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Chlapci (6) metro skoro amputovalo nohu: Záhada vyřešena! Policie obvinila matku

Jak se těžce zraněný chlapec vůbec dostal mezi vagony metra? Policie nyní obvinila matku!
Jak se těžce zraněný chlapec vůbec dostal mezi vagony metra? Policie nyní obvinila matku!  (Autor: Infografika Blesk)
Autor: simao, ČTK - 
9. dubna 2013
08:53

Byla to veká záhada - jak se loni v červnu dostal teprve šestiletý chlapec mezi vagony metra? Utrpěl při tom těžká zranění, podstoupil pětihodinovou operaci, při které mu doktoři zachránili téměř amputovanou nohu. Nyní se k případu konečně vyjádřila i policie - a obvinila z týrání chlapcovu matku!

Případ chlapce (6), který spadl loni 22. června do kolejiště metra a našli ho těžce zraněného v tunelu mezi stanicemi Kačerov a Háje, zamotal vyšetřovatelům i veřejnosti hlavy.

Dlouho se nevědělo, jak se chlapec v tunelu metra ocitl. Spekulova se i o tom, že se vozil na oji mezi vagony. Nevědělo se však, zda byl v metru sám, někdo ho tam vysadil, kde byli v tu chvíli jeho rodiče...

Obvinili matku!

Kriminalisté však na tyhle otázky nakonec našli odpověď - a obvinili matku vážně zraněného chlapce z týrání svěřené osoby a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti! Uvedl to dnes server Týden.cz s odvoláním na státní zástupkyni, která případ dozoruje. Ženě za to hrozí až 8 let vězení.

"Vyšetřovatelka vydala usnesení o zahájení trestního stíhání koncem března. Obhájce obviněné si je nyní převzal, čímž bylo stíhání zahájeno," sdělila serveru žalobkyně.

U chlapce jsou stále patrné následky těžkých zranění

Chlapci po velmi náročné operaci lékaři v Thomayerově nemocnici zachránili téměř amputovat nohu. "K pětihodinové operaci jsme tehdy přizvali i cévního chirurga z Ikemu, který se rozhodl, že chlapci nohu zkusí zachránit. Podařilo se," vysvětlila loni na podzim mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

K vysvětlení okolností nehody prý ale chlapec příliš nepřispěl. "Jeho vyjadřovací schopnosti jsou zanedbané; částečně je to dáno opakovanými narkózami a také těžkým šokovým stavem po úrazu," míní žalobkyně.

jeromeklapka ( 9. dubna 2013 16:19 )

Aj vyjadrovacie schopnosti redaktora sú zanedbané

peterwilliams ( 9. dubna 2013 15:32 )

TY DRZ HUBU ...TY SE V TOM TYRANI VYZIVAS ,TO JE PORAD ZE NIKDO NIC NEVI ,SE ASI PODLE HOFI DETI ZABIJI SAMY A PETRA TAKY CO ?? TEBE BYCH ZAVREL DO BANE TY SOCKO BAKELITICKA

hofihofi ( 9. dubna 2013 13:28 )

Tady se ale vymysleji blaboly cucaji z prstu nesmysly. Nikdo nic nevi, a vy tu basnite, tyrani je i nestarani se. Cokoliv, nikdo nic nevi a vy tu vestite, jako by jste u toho byli.

e.44 ( 9. dubna 2013 12:41 )

Kyby ho přímo shodila, nebyla by obviněna z těžkého ublížení na zdraví Z NEDBALOSTI.

e.44 ( 9. dubna 2013 12:38 )

Tos vzal kde? Podle článku je to vyšetřený a proto taky došlo k obvinění. "Kriminalisté však na tyhle otázky nakonec NAŠLI odpověď - a obvinili matku ....."

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud