Žaloba na Klause za amnestii: Pod velezradu se podepsalo už 27 senátorů

Janeček předal předsedovi Senátu Štěchovi žalobu na prezidenta Klause za amnestii podepsanou 27 senátory
26. 2. 2013
17:12

Návrh žaloby na prezidenta Václava Klause pro velezradu kvůli novoroční amnestii podepsalo už 27 senátorů. Splněna je tak hranice pro projednání na plénu horní komory. Petici zároveň podepsalo už 73 tisíc lidí.

Petici dnes od zástupců iniciativ převzal předseda Senátu Milan Štěch. Iniciátorem celé akce, takzvané novoroční výzvy, je zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček.

Dosluhující prezident Václav Klaus se vyjádřil pouze v tom smyslu, že tuhle akci komentovat nebude. Bez ostychu by ale amnestii vyhlásil znovu.

Spolu s Janečkem proti Klausovi brojí řada dalších osobností. Nelíbí se jim novoroční amnestie, kterou prezident Václav Klaus vyhlásil ve svém novoročním projevu. Podle nich se tím dopustil z vlastizrady.

Podat na Klause žalobu má podle Janečka smysl navzdory tomu, že nynějšímu prezidentovi končí funkční období příští týden. "Tady nejde o potrestání Klause. Tady jde o principy právního státu, které byly zásadním způsobem tímto zločinem narušeny," myslí si Janeček.

Návrh na podání ústavní žaloby se předkládá organizačnímu výboru. Výbor posoudí její formální správnost. Pokud je v pořádku, žalobu projedná plénum.

Návrh na podání ústavní žaloby se předkládá podle jednacího řádu organizačnímu výboru. Výbor zasedá dnes v podvečer. Výbor posoudí formální správnost žaloby. Pokud je v pořádku, žalobu projedná plénum na nejbližší schůzi. V tomto případě by to ale prý muselo být do 7. března, kdy Klausovi končí mandát. Aby ji Senát postoupil Ústavnímu soudu, musí ji podpořit nadpoloviční většina přítomných členů horní komory.

marmat ( 28. února 2013 19:57 )

ODCHOD z prezidentského úřadu jako z ultra horroru !!! Je to tak, když okolí svého chlebodárce nezřízeně rozmazluje -soudnost se vytrácí a věkem EGO VELMI, ALE VELMI roste !

marmat ( 28. února 2013 19:52 )

PŘEDVEDOU JEHO SUPEREGO celému světu - a to je za všechny prachy !!!!!

doktorka6 ( 28. února 2013 19:42 )

santini:- souhlasím. Nejde o to aby ho odsoudili, což se stejně nestane, buďme realisti, ale jde o to, aby se vědělo že nejsme stádo blbů co jsou jen zticha a nechají si nakydat na hlavy. Jinak vážení, je vám jasné že ty náhrady soudních sporů co jsou zastavené díky amnestii zaplatíme všichni ze své kapsy Tak že kdyby byl souzen za vklastizradu a neměl nárok pobírat plat v důchodu, cítila bych to jako spravedlivé...

bara ( 28. února 2013 02:24 )

lynx ( 27. února 2013 16:04 )

Jaké máš vzdělání - MARMAT? Promlátili tě rodiče alespoň základkou?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa