Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Noční drama v Ostravě: Opilý řidič (23) srazil dělníka, pak si šel v klidu lehnout

Autor: Pavel Ryšlink - 
28. listopadu 2012
16:45

Se závodištěm si spletl ostravské ulice místní mladík (23). Pod vlivem alkoholu předjížděl ostatní auta tak bezohledně, že v Nádražní ulici srazil muže, pracujícího v kolejišti tramvají. Z místa nehody navíc ujel.

Dva dělníci v sobotu v noci prováděli údržbu kanálové vpusti v prostoru tramvajového kolejiště. Pracoviště měli ohraničeno světelnými kužely a sami byli v předepsaných reflexních vestách. Kolem půl třetí se od křižovatky s Českobratrskou ulicí přiřítil mladík v Chrysleru, který předjížděl jiné auto a doslova prolétl pracovním prostorem dělníků. Jednoho z mužů (32) nabral na kapotu a odhodil ho o několik metrů dál. Aniž by zpomalil, z místa nehody ujel. Auto pak zaparkoval u svého bydliště a šel spát.

Policisté auto během několika hodin našli a krátce na to vypátrali i řidiče. „Test na alkohol byl pozitivní. Ještě v šest hodin ráno nadýchal muž více než jedno promile alkoholu,“ prozradila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Video Mladík srazil chodce na přechodu a z místa nehody ujel. Policie hledá svědky - Policie ČR

Sražený muž nehodu naštěstí přežil. Čeká ho však nejméně měsíc a půl léčení. Třiadvacetiletého řidiče Chrysleru policisté obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Za to mu hrozí až pět let vězení.

Muži zákona nyní hledají svědky nehody. „Žádáme svědky nehody, především osádku vozu, které dne 24. listopadu kolem 02.35 hodin v Ostravě v Nádražní ulici vozidlo značky Chrysler předjíždělo, aby kontaktovala policisty na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 726 270 poručíka Davida Jánka. Konkrétněji lze dodat, že vůz obviněného řidiče měl předjíždět v ulici Nádražní v těsné blízkosti za křižovatkou s ulicí Českobratrskou a předjíždět měl i v prostoru přechodu pro chodce,“ uvedla mluvčí Holčáková.

tomik007 ( 28. listopadu 2012 17:19 )

 Normalni predjizdecka ODS - za chvili vam to zde feshak objasni....

starypes ( 28. listopadu 2012 17:19 )

Jenom jestli ti dva se nenaháněli. V půl třetí ráno je totiž úplně minimální provoz aut všude.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud