Muž, který je všude první!
Grega baví všechno vědět jako první, všude být první a taky všechno mít jako první na světě. Jak přiznal, z žádného jiného důvodu to nedělá.
Před několika týdny se začal prodávat iPad, kolem kterého se celosvětově strhlo obrovské šílenství. A Greg byl jak jinak než první ve frontě před prodejnou. Historicky prvním majitelem iPadu se ale nestal.
Německý bloger Richard Gutjahr, který na něj měl rezervaci. „Vůbec jsem nevěděl, že se nějaké rezervace na iPady dají dělat,“ přiznal Greg. A také jeho motto na sociální sítí Facebook hovoří za všechno: VŽDY se snažím svůj život žít naplno. Každý den. Takže: když budete někde, kde se něco děje, KDEKOLIV, dejte vědět a já udělám cokoliv proto, abych tam mohl být taky.
Mediálně protřelý
Kolikrát byl za svou »kariéru« citován ve světových médiích, už ani nepočítá. Když se připočtou noviny citující ho zprostředkovaně, došlo by nejspíš k tisícům citací. Poprvé byl citován už 6. října 1995, když pro The Tampa post u příležitosti papežovy mše řekl: Židé mají papeže Jana Pavla II. rádi. „Rodina i přátelé mě v mém koníčku podporují. Všichni jsou hrdí, že jsem byl už tolikrát v novinách z celého světa,“ směje se.
Za svou letitou kariéru u novin už přece jen stihl okomentovat spoustu věcí a ledaskde být první, najdete ho třeba i na fotkách z fotbalovýh zápasů, z trizen za duchovní, prostě odkukoliv, kde se něco dělo. Ostatně i americké noviny ho nazývají neslavnějším mužem z davu.
Imaginární muž?
Když v roce 2003 Greg na autogramiádě knihy Hillary Clintonové deníku New York Times řekl, že je „...velkým fanouškem Hillary i Billa Clintonových a že by se rád stal součástí Hillaryiny prezidentské kampaně,“ obvinili reportérka Ann Coulter a bloger Mickey Kaus média, že si Grega prostě vymysleli.
V té době už byl Greg dohledatelný víc než stokrát jako náhodný muž z davu. Navíc bylo zvláštní, že se vyjadřoval k prezidentským kampaním, papežově mši, dvakrát na oslavách Nového roku na Times Square, při premiéře filmu Star Wars, při otevření butiku H&M na 5. Avenue, při otevření stánku na Ground Zero (kráter po Světovém obchodním centru) a při mnoha dalších příležitostech.
Tolikrát se jeden člověk náhodně v davu ukázat přece nemůže. Dopadlo to tak, že tisková asociace rozeslala do redakcí dopis, že na světě je dozajista mnoho zajímavých lidí a ať už si konečně najdou někoho jiného, než je Greg Packer z Huntingtonu v New Yorku. Přestože je jeho skutečná existence stvrzena mnoha fotografiemi, noviny už ho necitují tolik jako dřív. Je až příliš velkou celebritou.
Důchodce ve frontě
Greg pracoval sedmnáct let jako jako silničář, dnes je v důchodu. Stává především ve frontách na technické vymoženosti, na autogramiádách a vůbec všude, kde to jen jde, tráví i celé dny. Do fronty na iPhone se postavil 110 hodin před tím, než se začal prodávat. Před obchodem na 5th Avenue v New Yorku tehdy strávil víc než čtyři a půl dne.
Mezi jeho úlovky ale nepatří jen technologické hračky. The New York Times ho citují například v souvislosti s autogramiádou Billa Clintona při vydání knihy My life (byl první na řadě), The Epoch Times o něm zase píší v souvislosti se začátkem prodeje Harryho Pottera a Prince dvojí krve. Greg byl taky první, kdo gratuloval prezidentu Georgi Bushovi po jeho inauguraci.
Panebože, autor článku udělal překlep, tak se z toho třeba posereme že?