Kamarád unesl ženichovi nevěstu: Půjde za mříže!

Ilustarční foto
Autor: ČTK, val - 
10. 12. 2009
18:45

Únos nevěsty bývá tradičním žertíkem, ale ne každý ženich má dost smyslu pro takový humor. Kamarád bohatého moskevského podnikatele si troufl zcizit čerstvou novomanželku a možná si odsedí tři roky za mřížemi. Někdejší kamarádi se nyní proklínají.

Až k soudu se dostala rozepře mezi bohatým moskevským podnikatelem a jeho kamarádem z tajné služby, který si dovolil zcizit ze svatební hostiny čerstvou novomanželku a vrátil ji až za tučné výkupné.

"Sám mě prosil, abych se s kamarády postaral o tento rituál. Vůbec nechápu, co se s ním pak stalo," stěžuje si Denis Ivannikov na svého někdejšího přítele Olega Žurovského.

Ten naopak tvrdí, že vzhledem k požehnanému stavu své nastávající předem hosty varoval, že si žádné únosy, pití šampaňského z nevěstina střevíčku a další hlouposti nepřeje.

Svatba se odehrála zhruba před rokem. Ivannikov a jeho bratr, sice byli řádně pozváni ke svatebnímu stolu, ale k ženichově nelibosti se dostavili ve svetrech, džínách a rozjařené náladě.

Na veselku přivezli zásobu alkoholu z bezcelního obchodu moskevského letiště, kde důstojník tajné služby sloužil. A vzápětí požadovali od ženicha nápoje proplatit, ačkoliv se prý dříve domluvili, že účty se budou platit až den po veselce.

Místo hotovosti si tak odvezli vystrašenou nevěstu a vrátili ji až poté, co jim ženich vyplatil 12.000 dolarů.Ivannikov se hájí, že peníze chtěl samozřejmě vrátit, ale dostávalo se mu prý jedině odpovědi, aby si je strčil kamsi, a dalšího kontaktu s podnikatelovými tělesnými strážci se obával.

Moskevský vojenský soud nyní odsoudil Ivannikova ke třem letům vězení. Spor tím však nekončí, protože oba aktéři jsou nespokojeni a hodlají se odvolat. Obhajobě se trest zdá příliš přísný za tak nevinný žertík, druhé straně zase směšně shovívavý.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa