Ve Skandinávii ztroskotaly dvě lodě, šest námořníků se pohřešuje!

Unesený tanker Sirrius, za který dostali piráti výkupné tři miliony dolarů
Autor: ČTK, pal - 
31. července 2009
21:54

Zřejmě kvůli špatnému počasí ztroskotaly dnes ve Skandinávii dvě nákladní lodě. Plavidlo s nákladem kamenů na palubě se potopilo u norských břehů. Pohřešuje se všech šest členů posádky! Do problémů se v norských vodách dostala i loď, která vezla naftu.

Plavidlo s kamením, které patří Norsku a jehož posádku tvořili čtyři Rusové a dva Ukrajinci, vyslalo tísňové volání kolem šesté hodiny ranní. Podle dosud známých informací z norských i švédských médií se loď v těžkých povětrnostních podmínkách dostala do potíží a naklonila se na bok. Nedlouho poté zmizela z obrazovek radarů námořní záchranné služby.

Loď jménem Langeland, která byla 70 metrů dlouhá a měla výtlak 2500 tun, plula s nákladem kamení do přístavu Moss jižně od hlavního norského města Osla. Vzhledem k tomu, že místo nehody leží v blízkosti norsko-švédské hranice, spolupracují norští záchranáři se svými švédskými kolegy. Po lodi pátralo několik záchranných člunů a vrtulníky. Na mořské hladině již byly objeveny záchranné vesty a další vybavení Langelandu. V oblasti vál prudký vítr o rychlosti až 23 metrů za sekundu a velké vlny záchranné práce znesnadňovaly.

Ve stejnou dobu bojovali podle agentury DPA s ropnou skvrnou odborníci u norského pobřeží asi 150 kilometrů jihozápadně od norského hlavního města Oslo v místech, kde leží přírodní rezervace a hnízdiště mořských ptáků. Kvůli bouřlivému počasí a šestimetrovým vlnám v noci ztroskotala i loď s názvem Full City, která vezla 1100 tun nafty. Agentura AP uvedla, že narazila do útesu.

Plavidlo registrované v Panamě bylo dlouhé 167 metrů. Na palubě bylo 23 členů čínské posádky. Záchranáři 16 z nich převezli do bezpečí. Sedm zbývajících zůstalo na lodi, aby zabránili vytékání převáženého paliva.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud