Maskovaná osoba s noži zranila na gymnáziu dívku!

Maskovaná osoba s noži vnikla v pondělí do gymnázia v německém Sankt Augustinu nedaleko Bonnu a zranila tu jedno děvče. Škola hned poté spustila alarm a přivolala policii.
Podle policejních poznatků by pachatelkou mohla být šestnáctiletá žákyně. Policisté ji zatím nechytili.
Maskovaná osoba vyzbrojená noži vnikla do gymnázia Alberta Einsteina kolem 9:00. Poté lehce zranila na ruce jednu dívku. Záchranáři ji převezli do nemocnice.
Škola okamžitě spustila takzvaný "amok alarm". Používá se například tehdy, kdyby do budovy vtrhl šílený střelec. Takový případ se odehrál letos v březnu v západoněmeckém Winnendenu, kde sedmnáctiletý mladík v tamní střední škole postřílel devět žáků a tři učitelky. Na útěku pak zabil další tři lidi a nakonec i sám sebe.
Policie podle své mluvčí povolala jednotku zvláštního nasazení, která je vycvičena právě pro podobné situace. Další policejní mluvčí uvedl, že příslušníci žáky odvedli do tělocvičny.
Podrobnosti o pachateli policie zatím nesdělila. Podle jejích poznatků by to mohla být šestnáctiletá žákyně. Dosud ji nezadržela. Ve škole už ale prý není. Na dámské toaletě příslušníci našli batoh s lahvemi s kapalinou podobnou benzinu a s plynovou pistolí.
Nad gymnáziem, kde studuje asi 800 žáků, kroužil vrtulník. Policie okolí školy hned uzavřela.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.