V Hodoníně vyhořel sklad textilu, v Bohuslavicích rekreační areál

Hustý a štiplavý dům z pneumatik dusil obyvatele z Karviné-Hranic
Autor: ČTK, pal - 
21. srpna 2009
22:49

V Hodoníně v pátek vyhořel sklad oděvů v třípatrové budově bývalých Vinařských závodů v Bratislavské ulici. Podle hasičů začalo hořet na několika místech v budově. Uvnitř nikdo nebyl. V Bohuslavicích plameny zachvátily rozsáhlý komplex bývalých rekreačních budov.

Požár se podařilo zlikvidovat kolem 19:30, přibližně ve stejný čas ale museli hasiči vyhlásit druhý stupeň poplachu kvůli požáru opuštěných budov v Bohuslavicích na Hodonínsku.

V Hodoníně plameny vyšlehly před 17:30. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolné jednotky hasičů z Hodonína, Dubňan, Rohatce a Dolních Bojanovic. Dopravu na rušné ulici řídila policie. Z objektu stoupá hustý černý dým, informovali hasiči na svých webových stránkách.

V domě podle neoficiálních informacích v poslední době přebývali bezdomovci. Přibližně hodinu po ohlášení požáru se hasičům podařilo lokalizovat ohniska. Museli rozebrat střechu a průběžně budovu odvětrávat. Po další hodině požár zlikvidovali. Jeden hasič se při zásahu nadýchal kouře. Příčiny požáru vyšetřují znalci.

V Bohuslavicích plameny zachvátily rozsáhlý komplex bývalých rekreačních budov, informovali hasiči. Na místo vyrazilo deset jednotek. Hasiči z objektů vynesli tři propanbutanové láhve, které by mohly vybuchnout. Druhý stupeň požárního poplachu vyhlašují hasiči jen v závažných případech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud