Policejní razie na Prostějovsku: Manželé tu pěstovali až 800 rostlin konopí

Archív
Autor: ČTK, val - 
18. 8. 2009
21:17

Obrovské množství různě zpracované marihuany zabavili policisté v rodinném domě v Ospělově na Prostějovsku. Manželé na svém pozemku pěstovali konopí. Tvrdí: "Drogu jsme používali jen jako lék." Uvedla to televize Nova.

 

Manželé čelí podezření z nedovolené výroby a držení drog a hrozí jim až pět let vězení. "V jejich neprospěch hovoří, že u nich doma vyšetřovatelé neobjevili žádné hotové léky," dodala televize.

Policisté podle ní kromě velkého množství sušeného konopí našli na zahradě i množství rostlin těsně před sklizní. S pozemku kolem domu prý kriminalisté sklidili téměř 800 rostlin. Manželé podali na státní zastupitelství trestní oznámení s tím, že konopí používají jen pro léčebné účely.

"Dalo se to asi předpokládat tady v tomhle státě ... , že někdo přijde, že nám to asi dlouho nevydrží," řekla televizi pěstitelka konopí. Její manžel dodal, že se s pěstováním marihuany neskrývali, policisty prý informoval.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

akrapaz ( 19. srpna 2009 04:37 )

Tato rostlina se už dávno používá v civilizovaných zemích jako léčivo, jen pouze v tom českém Vidlákově na to lidi ještě nepřišli. To raději budou nemocný lidi zatýkat a buzerovat. Odpornej stát!

paralenka ( 19. srpna 2009 01:13 )

pokud vím,tak Dušan byl svého času šéfem P-centra a rozhodně ví,co si může a nemůže ohledně drog dovolit.Ale je spoustě lidí nepohodlný,šil do zdejších politiků,rozjel obrovskou protestní akci proti výstavbě akvaparku za předražené peníze.Vadí jim všem,hledali,co na něj,až našli.Takže nemelte nsmysly.

bohumil ( 18. srpna 2009 23:05 )

Rýžovali z prodeje a ještě dávají TO - zavřít až zčernají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa