Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Desítky Afričanů deportováno za nelegální pobyt!

Ilustračni foto
Ilustračni foto  (Autor: SITA)
Autor: ČTK, val - 
1. července 2009
20:39

Z pražského ruzyňského letiště odletěly z úterý na středu leteckým speciálem desítky Afričanů vyhoštěných z Evropy. Deportovaní v Evropě buď pobývali nelegálně, nebo porušovali zákony.

Byl to první let tohoto druhu, dosud každý stát vyhošťoval imigranty individuálně. Informovala o tom televize Nova. Počet transportovaných se pohyboval kolem stovky.

Nova uvedla, že letadlo přiletělo do Česka hodinu po půlnoci. První deportovaní do něj nastoupili v irském Dublinu. V Praze k nim přistoupili Afričané vyhoštění z Česka, Polska a Norska. Česká cizinecká policie, která na transport dohlížela, nesdělila, kolik lidí v Praze do letadla nastoupilo. Stroj doplnil palivo a odletěl do Afriky. Podle serveru tn.cz vše organizovala mezinárodní agentura Frontex. Cizinecká policie plánuje, že bude podobné akce pořádat i v budoucnu.

Nova a server informovaly, že na palubě letounu bylo několik desítek Afričanů a členové posádky a speciálního doprovodu. "Měli jsme informace, že část z nich se chová agresivně. Zatím ale k žádnému konfliktu nedošlo,“ řekl ředitel české cizinecké policie Vladislav Husák.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

nerodia ( 2. července 2009 08:19 )

budou také deportováni Asiaté,už jejich dost a když je ta krize tak by měly odejít aby nebraly našim lidem práci.Stejně jen paralizují na našich lidech a perou špinavé peníze ,pěstují drogy.

gevi ( 1. července 2009 20:47 )

mohl jim Kocáb nabídnout nějaké slušné bydlení zadarmo a taky je tady živit. To je přece jeho poslání.

Zobrazit celou diskusi