Ženy z Frýdku-Místku: Máme vlastní sexy kalendář!

Autor: Jana Chmelíková - 
21. června 2009
05:31

Zhruba před dvěma měsíci se v hospodě ve vesničce Baška poblíž Frýdku-Místku sešla jako obvykle parta tamějších obyvatel. Chlapi si prohlíželi nějaký pánský časopis a básnili o kráskách z fotografií.

Až to jedna z přítomných místních žen, Drahomíra Bílková (44), nevydržela a řekla: „Teda pánové, kdyby mě někdo nalíčil a učesal, tak budu vypadat stejně dobře jako ty vaše modelky.“ A jak řekla, tak také udělala. Ona a jejích 11 kamarádek se nechaly nafotit do unikátního kalendáře!

Jeho autorem je světoznámý fotograf Robert Vano (61). A protože Draža, jak jí všichni říkají, i její manžel Ivo (49) se už několik let věnují svému občanskému sdružení, které se snaží propagovat dárcovství krve mezi mladými lidmi, kalendář zasvětili právě dárcovství krve.

S dobrou vůlí jde všechno

Od okamžiku, kdy Draža pronesla onu památnou větu, do okamžiku, kdy všech dvanáct dam ve věku od 24 do 60 let stálo v Praze v ateliéru Roberta Vana, uběhl pouhý měsíc. „Přemýšlel jsem, komu zavolat, aby nám to hezky nafotil. A pak jsem si řekl, že když něco dělám, tak pořádně. Na internetu jsem si našel e-mail na Roberta a hned mu napsal,“ vypráví Ivo Bílek, který se stal jakýmsi koordinátorem celého projektu. „A Robert mi hned druhý den volal, že to teda bere, že se mu ten nápad hrozně líbí,“ pokračuje Ivo s nadšeným úsměvem.

„Víte, chtěli jsme s holkama nafotit něco hezkého, nějaké decentní akty,“ vysvětluje Draža. „Robert mi to ale vymluvil. Že nahých ženských je všude spousta. Ale že se domluví s módní návrhářkou Liběnou Rochovou a že pro nás něco hezkého vymyslí. Holky se ale o tom, že nakonec na fotkách nebudou nahé, dozvěděly vlastně až v ateliéru,“ podotýká tato drobná blondýnka rázným tónem, který by do ní jen málokdo řekl. Jak její netradiční nápad dopadl, můžete posoudit sami.


Brigita Andrlová (39)

„Draža za mnou přišla hned ráno v práci a postavila mě vlastně před hotovou věc,“ vypráví s úsměvem sympatická prodavačka. Proč souhlasila? „Víte, mám tři děti, od rána do večera je to pořád jenom práce, děti, domácnost,“ vysvětluje. „Byl to ohromný únik ze stereotypu. Dvě hodiny se tam o mě starala vizážistka a kadeřnice. Připadala jsem si jako opravdová ženská,“ směje se.

Markéta Kolčářová (39)

Markéta má dvě dospívající děti, v práci i doma se stará o koně a o hospodářství. „Já jsem pro každou srandu a tohle byla opravdu zábava. Už ve vlaku jsme si to užily, trému jsem ani moc neměla,“ vypráví nadšeně. „Dětem jsem jen řekla, že jedu do Prahy. Vůbec nevěděly, že budu fotit kalendář! A manžel si jen dělal srandu, že ze mě bude mediální hvězda,“ směje se.

Marie Ptáková (24)

„Když za mnou Draža přišla, ani na moment jsem neváhala a šla do toho. A rozhodně nelituju,“ říká maminka rok a půl staré holčičky. Momentálně je na mateřské dovolené, ale rozhodně se nenudí – u domu mají hospodářství se třemi koňmi, takže práce má dost. Ani její manžel focení nekomentoval. Ostatně, ten byl předchozí večer u toho, když celý nápad vznikl. „Celý ten den jsem si moc užila. Trému jsem trochu měla, ale spíš to bylo únavou,“ dodává.

Květoslava Prachařová (49)

Květa má hned vedle velikého domu malé čalounictví. „Byla jsem u toho, když nápad vznikl a šla jsem do něj naplno. Manžel ještě ten večer slíbil, že jestli ten kalendář opravdu vznikne, tak ho pak vezme do práce. Do rána ale vystřízlivěl a rozmyslel si to,“ směje se. Má dva syny (30 a 19 let) a ti ji v celém nápadu také podporovali. A ze všeho nejvíc přítelkyně toho staršího.

kov3 ( 22. června 2009 14:08 )

Toto ze su fotky do sexy kalendara? Asi ste trosku mimo.....

paila ( 21. června 2009 16:22 )

říká se, že žádná žena není ošklivá ... fotograf udělal skvělou práci, nemusí být vždy modelka z kalendáře jen samá kost a kůže

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud