„Ať se Facebook i Google rozdělí!“ Murdoch podpořil boj prezidentské kandidátky

Autor: info.cz - 
13. 3. 2019
14:10

Čím dál častěji se ve světě ozývá volání po rozdělení Facebooku a Googlu. Požadují to klíčoví hráči světové politiky i byznysu, kteří byť si jindy nemohou přijít na jméno, na tomto tématu se shodnou. Jako součást svého programu to minulý týden představila kandidátka na americkou prezidentku Elizabeth Warrenová, přidal se i australsko-americký mediální magnát a miliardář Rupert Murdoch.

„Je to něco, jako kdyby Liverpool a Manchester United vyplnily společnou přihlášku do Premier League,“ glosoval souznění Elizabeth Warrenové a Ruperta Murdocha britský list The Independent. Příměr je to trefný. Mezi Liverpoolem a United panuje desetiletí jedna z největších fotbalových rivalit na světě. Ani Rupert Murdoch neměl nikdy vřelý vztah k Demokratické straně, kterou Warrenová zastupuje.

Přesto je téma, na němž se shodnou nejen mezi sebou, ale například i s tak extrémním hlasem, jakým je někdejší hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon. Podle všech jmenovaných je nutné zakročit proti velkým technologickým společnostem, především Googlu a Facebooku. „Myslím, že jsou špatné pro společnost. Tito lidé jsou zlo. O tom není pochyb,“ prohlásil loni v létě Bannon.

Murdoch zatím došel nejdále z výše jmenovaných. Jeho společnost News Corp poslala australskému regulačnímu úřadu ACCC 80stránkový dokument, jímž žádá o tlak na rozdělení nebo efektivní oddělení reklamního byznysu Googlu. Důvod? Ohrožuje mediální průmysl v zemi.

„Marketingová síla, kterou Google a Facebook zabírají, činí obtížnějším vyjednávání o jakýchkoli obchodních podmínkách i takovým společnostem, jakou je News Corp Australia,“ píše se v dokumentu.

Pokračování článku čtěte na INFO.cz

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa