Papoušek si přes chytrý reproduktor objednal meloun, žárovky i vodní bojler

Autor: Mii - 
17. prosince 2018
22:05

Když se nudí, tak nakupuje. Papoušek šedý jménem Rocco má koníček, který přidělává čím dál více starostí jeho majitelce Marion Wischnewski z Británie. Rád si povídá s jejím chytrým reproduktorem Amazon Echo, přes který si dokáže sám pustit hudbu a objednávat věci na internetu. Už si takto zkoušel objednat nejrůznější ovoce a zeleninu, a dokonce žárovky, vodní bojler nebo létající draky, informuje list The Times of London.

Chytrý reproduktor je v podstatě malý počítač ovládaný hlasovými povely. Člověk přes něj může vyhledávat věci na internetu, nařídit si budík, pouštět si hudbu nebo třeba nakupovat na internetu. Stačí mu to jen říci.

Právě proto, že je ovládání tak jednoduché, to zvládne i papoušek. Zařízení nepozná, zda na něj mluví člověk nebo zvíře a povel splní tak jako tak. Papoušek Rocco to rád zneužívá, odhalila jeho majitelka. Pouští si hudbu i nakupuje. Wischnewski postupně musela na zařízení nastavit rodičovský zámek, aby žádná z objednávek skutečně nebyla vykonána, protože jinak by postupně zbankrotovala.

Celý den si povídá

Mezi nejčastější položky, které si Rocco objednává, patří nejrůznější pamlsky jako jahody, meloun, rozinky, brokolice nebo zmrzlina. V minulosti se také pokoušel pořídit létajícího draka, rychlovarnou konvici, vodní bojler nebo žárovky.

Jeho častější aktivita je ale pouštění hudby. „Už se mi několikrát stalo, že jsem přišla domů a tam hrály romantické písničky,“ prozradila Wischnewski. Rocco to podle ní dělá proto, že rád tancuje.

V konečném důsledku se na něj ale nezlobí. „Rocco a Alexa (jméno hlasové asistentky na chytrém reproduktoru, pozn. red.) si povídají celý den. Jen pak musím prozkoumat objednávkový list a všechny položky, které si objednal, zrušit,“ popsala majitelka papouška.

K chování svého opeřence je majitelka shovívavá, protože neměl jednoduchý život. Wischenswki pracuje v organizaci na ochranu zvířat National Animal Welfare Trust, kam se Rocco dostal po nezodpovědném majiteli, který se o něj nezvládl řádně postarat. Naučil ho navíc sprostá slova, kvůli kterým Rocco nemohl být v centru vystaven veřejnosti. Wischenswski se tak rozhodla papouška si vzít k sobě domů.

Ara jménem Jessie nadávala hasiči

Papoušci šedí jsou známí pro svou vysokou inteligenci a schopnost zřetelně opakovat slova. A nejen oni – podobný um mají i jiné druhy tropických ptáků. Ara ararauna jménem Jessie například vyvolala v srpnu pozdvižení mezi londýnskými hasiči, když uletěla na střechu domu a záchranáři, který ji chtěl chytit, řekla „jdi do p*dele“.

Záchranář ji přitom oslovil jemnými slovy. Papoušek ale odpověděl jen nadáváním. „K našemu pobavení neustále klela a klela,“ popisoval později hasič Chris Swallow pro Sky News. Záchranářská akce nakonec trvala tři hodiny, až se Jessie sama vrátila svému majiteli.

tomik007 ( 18. prosince 2018 02:13 )

a WYSNIENSKI nauczila papouska: CHOLERA JASNA

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud