Držel děti jako rukojmí. Střelba v luxusní čtvrti v USA, mrtvý policista a šest zraněných

Autor: ČTK - 
4. 10. 2018
06:57

Při konfrontaci s mužem, který v rodinném domě střílel na policisty a držel při tom děti jako rukojmí, bylo ve středu ve městě Florence v americkém státě Jižní Karolína zraněno sedm policistů, z toho jeden smrtelně. Podezřelý je nyní ve vazbě, oznámily místní úřady, podrobnosti ale neuvedly. Zatím nejsou známy ani informace o zdravotním stavu ostatních postřelených policistů.

Střelba se podle amerického tisku ozvala v luxusní rezidenční čtvrti Vintage Place kolem páté odpoledne místního času (23:00 SELČ). Muž začal na policisty pálit ve chvíli, kdy jej přišli zatknout. Úřady ale podle agentury AP odmítly upřesnit, proč byl na muže vydán zatykač. Na místo se podle médií sjelo zhruba 100 příslušníků bezpečnostních složek.

Incident trval zhruba dvě hodiny. Děti vyvázly bez zranění. Úřady později uvedly, že varování před takzvaným aktivním střelcem, které vydaly, již neplatí. Zároveň požádaly obyvatele, aby se drželi stranou postižené oblasti, kde probíhá vyšetřování. Americký prezident Donald Trump vyjádřil na Twitteru obětem incidentu soustrast.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa