Vrtulník se sedmi lidmi zmizel z radarů. Zřítil se na úbočí hor v Nepálu

Autor: peb, ČTK - 
8. 9. 2018
12:00

Vrtulník se sedmi lidmi na palubě se dnes zřítil v Nepálu. Nehoda zaviněná zřejmě špatným počasím se stala osudnou šesti osobám, jedna žena přežila, oznámily podle agentury DPA místní úřady. Mezi mrtvými je i pilot stroje a japonská turistka, sdělil ředitel mezinárodního letiště v Káthmándú Raj Kumar Chettri.

Vrtulník soukromé společnosti Altitude Air se podle jeho upřesnění vracel z horské oblasti Gorkha do metropole, když se zřítil do lesa v okrese Dhading. Záchranné týmy v helikoptérách lokalizovaly místo nehody asi 80 kilometrů severozápadně od Káthmándú, nemohly tam ale přistát. Snažení záchranářů komplikovaly déšť a mlha v dané oblasti. Po několikahodinovém pěším pochodu dorazil na místo tým 50 záchranářů, řekl mluvčí letiště. Vyproštění mrtvých podle něj potrvá nějakou dobu.

Společnost Altitude Air se podle dostupných informací specializuje na výlety pro turisty i domácí do odlehlých oblastí Nepálu. V tomto himálajském státě se v minulých letech stalo několik větších leteckých havárií. V březnu tam přišlo o život 50 lidí při nezdařeném přistání letadla z Bangladéše na letišti v Káthmándú.

Doporučujeme
kukuku ( 8. září 2018 13:30 )

Asi jako v Plzni - všechno Kájínkovi kamarádi.

horalysa ( 8. září 2018 12:29 )

Zřejmě se vrtuli zatočila hlava.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa