Pád boeingu na Kubě: Našli druhou černou skříňku, dvě ženy jsou dál v kritickém stavu

Autor: base, ČTK - 
25. 5. 2018
12:05

Kubánští vyšetřovatelé objevili druhou černou skříňku letounu, který se minulý pátek krátce po startu zřítil v metropoli Havaně. Při neštěstí zahynulo 111 ze 113 lidí na palubě. Ve čtvrtek to uvedla kubánská státní televize. Příčiny nehody zatím nejsou známy. První černá skříňka se našla bezprostředně po nehodě.

Letoun Boeing 737-200, který z Havany mířil do východokubánského města Holguínu, si kubánské aerolinky pronajaly od mexické společnosti Aerolíneas Damojh. Ta už dříve čelila kritice kvůli nedostatečné údržbě a nedodržování bezpečnostních standardů.

Po neštěstí zůstávají s rozsáhlými popáleninami a dalšími zraněními v kritickém stavu dvě ženy, které pád letadla přežily.

Skříňka, která byla nyní objevena, zaznamenává technická data o průběhu letu. K jejímu nalezení napomohly výpovědi svědků a videozáznamy tragédie, uvedla agentura Reuters. Vyšetřovatelům pomohla také data získaná z první černé skřínky, která průběžně zaznamenává hlasy pilotů a další zvuky v kokpitu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa