Lidské krysy: Pod útrobami Las Vegas žijí v kanálech stovky Američanů

Autor: dce - 
16. 5. 2018
06:00

Pod zemí v útrobách Las Vegas nežijí jen potkani a pavouci. V temných uličkách kanalizace bydlí stovky lidí, pro které v civilizaci jako by nebylo místo. Jejich příběhy – ačkoliv často velice rozdílné – mají jedno společné: drogy, alkohol, gambling. Jedno z toho je připravilo o práci, dům i důstojnost. A tak končí právě zde – v kanálech pod známým městem.

„Krysí lidé“ – jak se bezdomovcům žijícím v záplavových kanálech pod městem říká – tvoří velkou a skutečně zajímavou komunitu. Ve městě, které se stalo synonymem gamblování a snadných výdělků, živoří ve vlhkých, temných kobkách přibližně tisíc lidí.

Asi sedm a půl metru pod úrovní chodníku najdete stovky kilometrů spletitých chodeb a malých místností, které často vypadají jako skromné pokoje. Zde žijí bezdomovci z Las Vegas, kteří se ve většině případů potýkají se závislostí. Ať už jde o alkohol či drogy, nebo právě gamblerství, podařilo se jim zničit si tím svůj dosavadní život a přijít o všechno.

Někteří z nich se snaží postavit zpět na nohy a tak mezi nimi najdete i lidi, kteří pracují na plný úvazek, sociální pečovatele či drobné podvodníky. Mnozí se živí hledáním zapomenutých žetonů v některém z mnoha kasin, kde můžou najít i pěkné sumičky. Možná proto většina z nich tvrdí, že není lepší místo, kde žít jako bezdomovec.

Například Steven v tunelech žije již dlouhé roky. Dohnala ho sem závislost na heroinu. Teď už prý drogy nebere a vydělává si právě v kasinech hledáním žetonů nebo vybíráním zapomenutých mincí z výherních automatů. Jednou našel v automatu bezmála tisíc dolarů.

V tunelech žije i Amy, která tam s manželem skončila také kvůli závislosti. Drogy začali brát po smrti jejich čtyřměsíčního syna a kvůli nim přišli o střechu nad hlavou.

Nattrour se odstěhoval do Vegas za vidinou lepší práce poté, co mu zemřela manželka. Jenže ani po třech měsících žádnou nenašel, a co hůř – stal se závislým na automatech, kde nechal všechny úspory. I on se tedy uchýlil do tunelů.

Před několika lety místní novinář založil organizaci na pomoc bezdomovcům v tunelech. „Mnozí z nich jsou váleční veteráni, kteří trpí posttraumatickou stresovou poruchou,“ vysvětluje s tím, že v tunelech žijí i děti. „Nevíme, kolik jich tu je, protože je ukrývají, ale viděl jsem důkazy jako hračky a plyšáky.“

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zada ( 16. května 2018 10:19 )

To je ta země "zaslíbená", ten ráj na zemi, který nám sem chtějí vpašovat amíci.... Nejsou schopni si udělat doma pořádek, dát lidem práci a slušné bydlení, prostě slušný život - který máme každý jen jeden! Je to hnus! A tohle nám nabízejí??? Je mi zle , z toho kdo jsou naši spojenci. Ale už i my máme žebrající bezdomovce na Karlově mostě, nádražích, i na Hradčanských schodech.... HNUS!!!! Je jenom zajímav ý, že na komunisty se nadává, ale žádný bezdomovec ani nemakačenko tady nebyl. Taak si nejsem jist s tou naší demokracíí a svobody západu!!

snehulak ( 16. května 2018 09:44 )

Mají tam také demokracii, jako teď u nás. Každý si může žít, jak se mu zachce.

satanas ( 16. května 2018 09:18 )

CO by tito" svobodni " Americane dali za 2+1 v Cesky "kralikarne"!

satanas ( 16. května 2018 09:16 )

American way of Life--Nas vzor! A to nezapominejme na tech cca.30 000 obyvatel pry "Nejsvobodnejsi zeme sveta" co se jentak navzajem kazdy rok postrili..Pouze postrili..

jana999 ( 16. května 2018 09:08 )

asi ne u nás mosty spadnou a bude po bezdomovcích a zase budem hledat brod, abychom se dostali na druhou stranu

Zobrazit celou diskusi
Další videa