Lavina zasypala skupinku lyžařů ve švýcarských Alpách, třem už nešlo pomoci

Autor: base, ČTK - 
1. 4. 2018
15:22

Tři španělské lyžaře zabila lavina ve švýcarských Alpách nedaleko lyžařského střediska Fiescheralp, informovaly v neděli úřady kantonu Valais/Wallis. Zbývající dva členové zasypané skupiny utrpěli lehká zranění a záchranářům se je podařilo dostat do nemocnice.

Lyžaři měli v sobotu namířeno z vysokohorské chaty přes Aletschský ledovec do lyžařského střediska. Sníh se s nimi utrhl na svahu v nadmořské výšce 2450 metrů krátce před pátou hodinou odpoledne. Podle agentury Reuters incidentu předcházelo několik dní vydatného sněžení, což zvyšuje riziko uvolnění lavin.

Sobotní lavinu zpozorovali jiní turisté, a ti přivolali pomoc. Následovala „extrémně náročná“ záchranná akce komplikovaná špatnou viditelností a povětrnostními podmínkami. Záchranáři ji nakonec museli v noci přerušit po zajištění dvou členů zavalené skupiny. Ke zbylým třem osobám se včas nedostali.

Policie uvedla, že nikdo již není pohřešovaný a jakmile to počasí dovolí, budou těla obětí přepravena z místa neštěstí. O věci již byla informována také španělská strana. „Jsme v kontaktu se švýcarskými úřady a se zasaženými osobami a zjišťujeme, co se mohlo přihodit,“ řekl agentuře AFP mluvčí španělského ministerstva zahraničí.

Video Horolezec na Everestu natočil pád smrtící laviny - Youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa