Thajský král zemřel před rokem, pohřbí ho až teď: Tělo spálí ve zlatém krematoriu

Autor: Kateřina Rusá - 
25. října 2017
07:37

V Thajsku dnes začala velká sláva. Na pětidenní smuteční obřad za loni zesnulého krále Pchúmipchona (†88) se národ připravoval déle než rok!

Jen kvůli jeho pohřbu bylo postaveno zlaté krematorium, které bude po obřadu srovnáno se zemí. A to i přesto, že jeho vybudování vyšlo v přepočtu na 670 milionů korun. Budova připomínající spíš chrám stojí na náměstí před královským palácem, s její stavbou začali už v únoru, aby bylo vše dokonalé do posledního detailu!

I vojáci svůj pochod nacvičovali téměř půl roku. Pchúmipchon přece jen vládl zemi dlouhých 70 let a byl velmi populární. O jeho nástupci se to bohužel říci nedá – syn Vatčirálongkón (65) je proslulý skandálními aférkami, divokými večírky a zálibou v hazardu.

Vlády se ujal už 50 dní po otcově loňské smrti, oficiálně korunován bude ale až v listopadu. Přestože thajský král zemřel už 13. října loňského roku, lidé pro něj pláčou i dnes. Regály nákupních center jsou pochopitelně zaplaveny upomínkovými předměty s jeho podobiznou.

VIDEO: Vykrádač kufrů na thajském letišti zachycen přímo v akci.

Video Vykrádač kufrů na thajském letišti zachycen přímo v akci - YouTube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud