Tragédie na staveništi. Sesuv půdy zabil 11 dělníků v Malajsii

Autor: jer, ČTK - 
22. října 2017
16:40

Jedenáct osob, většinou zahraničních dělníků, zahynulo při sobotním sesuvu půdy na staveništi nedaleko malajsijského města George Town na turisticky oblíbeném ostrově Penang. Zpřesněnou bilanci neštěstí, které vyvolalo hněv mezi místními obyvateli, dnes zveřejnily úřady.

Podle sobotních informací městských záchranářů přišli při neštěstí o život tři dělníci a jedenáct dalších se pohřešovalo. V neděli ale mluvčí hasičů Ervin Galen Teruki státní agentuře Bernama sdělil, že pod závalem zahynulo 11 dělníků. Záchranářům se podařilo vyprostit jen tři zraněné, kteří byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Část pahorku se v sobotu v oblasti Tanjung Bungah na severu ostrova sesunula na staveniště typických domků oblíbených turisty. Šéf městských záchranářů v sobotu označil za hlavní problém nutnost odstranit 35metrovou hromadu zeminy. Zavalené dělníky se v ní pokoušeli najít i s pomocí speciálně vycvičených psů. Do dnešního večera místního času se ale podařilo ze závalu vyprostit jen sedm těl.

V Malajsii pracuje hodně zahraničních dělníků ve fyzicky namáhavých, ale málo placených sektorech, jako například stavebnictví. Zavalení dělníci byli většinou z Indonésie a z Bangladéše.

Video Při sesuvu půdy na staveništi v Malajsii zahynulo 11 dělníků - Reuters

Sobotní tragický zával na staveništi vyvolal rozhořčení mezi místními obyvateli. Ti jsou stále více znepokojeni rozrůstáním výstavby, která údajně škodí životnímu prostředí a zvyšuje riziko podobných neštěstí. Forum Penang, které sdružuje občanské skupiny, zdůraznilo, že opakovaně varovalo před nebezpečími stavebního rozvoje na pahorcích v regionu Tanjung Bungah.

„Stát má ale sklon naslouchat jen stavebním investorům. Potřebujeme, aby dopřál sluchu i zdejším lidem,“ řekl mluvčí Fora Penang.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud