Maturanti ve Francii se učí počítat migranty. Úloha se šesti otázkami vyvolala bouři

Autor: ČTK, ula - 
16. 9. 2017
08:50

Mimořádnou pozornost vyvolaly v těchto dnech ve Francii nové učebnice matematiky pro žáky maturitních tříd na středních školách, které podle všeho jdou s dobou. Studenti totiž mají za úkol spočítat migranty, kteří dorazí na člunech na nějaký ostrov ve Středozemním moři, informovala dnes agentura AFP.

„Migranti prchající před válkou se dostanou na ostrov ve Středomoří. První týden jich dorazí 100. Pak každý týden se počet nových příchozích zvyšuje o 10 procent,“ uvádí matematická úloha, ze které mají studenti pak učinit šest různých výpočtů.

Na závěr mají studenti za úkol, aby vypočetli celkové množství přistěhovalců, kteří přijdou na daný ostrov po osmi týdnech, se zaokrouhlením na jednoho člověka. Úlohu doprovází fotografie migrantů na nafukovacím člunu.

Uprchlíci riskují své životy i životy svých dětí. Takto jim z přeplněných člunů pomáhají záchranáři:

Video Uprchlíci riskují své životy i životy svých dětí. Takto jim z přeplněných člunů pomáhají záchranáři. - Reuters
720p 480p 360p 240p

Pravost informace, která se dostala rychle na internet, potvrdilo francouzské vydavatelství Nathan. Podle AFP se na Twitteru objevily kritické reakce. Někteří lidé se ptají, jak mohlo vydavatelství něco takového dovolit, a považují příklad za nevhodný.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa