Zvířecí trus, zničené kanceláře: Politikům kolem Merkelové vyhrožují

Autor: ks, ČTK - 
10. 2. 2017
10:56

Německé úřady loni zaznamenaly 142 případů útoků nebo zastrašování ze strany pravicových extremistů vůči politikům parlamentních stran. Velká část z nich souvisí s kladným postojem daných politiků nebo jejich stran k přistěhovalcům, uvedl zpravodajský server veřejnoprávní televize ARD.

Útoky a zastrašování mohou mít různou formu – od zničených kanceláří přes zvířecí trus zanechaný v poštovních schránkách po výhrůžky zaslané faxem. Stále častěji se s nimi podle odpovědi německé vlády na dotaz parlamentní frakce Levice setkávají politici v celé zemi. Za léta 2010 až 2016 takových případů bylo podle ARD téměř 700.

Zvláštností na číslech za loňský rok je to, že se mezi nejčastěji napadané strany dostala Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Dosud bývali terčem útoků nejčastěji politici Levice a Zelených, statistika za rok 2016 vykazuje 59 přečinů proti politikům nebo zařízením Levice a 35 proti CDU.

Důvodem může být především to, že se Angela Merkelová pro velkou část pravicových extremistů stala jako symbol vstřícné uprchlické politiky úhlavním nepřítelem.

Jedním z nejvážnějších útoků na politiky z posledních let byl atentát na současnou primátorku Kolína nad Rýnem Henriette Rekerovou, kterou útočník kvůli jejímu postoji k migraci 17. října 2015 vážně zranil nožem. Původně přitom podle německých médií chtěl zavraždit kancléřku Merkelovou, ale kvůli přísným bezpečnostním opatřením v jejím okolí si nakonec jako náhradní terč zvolil Rekerovou.

Doporučujeme
nezadat1 ( 10. února 2017 11:23 )

Klidně bych se ji vy sra l za dveře taky,ale ona sama je lejno a tak by byla blbost kálet na větší hromadu.

jesensky ( 10. února 2017 11:19 )

a to jí mají jako velebit? za co za ekonomiku (ale jenom pro německo) prosím třeba i nobelovku-- za budoucí vyhlazení a nebo uvržení gernámů a jiných do náruče iskámského světa ?------dosaďte si sami

jima ( 10. února 2017 11:11 )

Oznaceni "pravicovi extremiste" se stalo jiz skoro nadavkou. Ve skutecnosti se jedna o nespokojene nemecke obcany. Merkel sama ma "nakakano" strachy v kalhotech, ma minimalne 15 bodyguards. Denne dostava 3 pradelni kose posty od nespokojenych obcanu. Ale nic ji neodradi, delat tuto politiku dal.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud