Hitlerův rodný dům půjde k zemi. Rakušané rozhodli o demolici

Autor: ČTK - 
17. 10. 2016
16:54

Po letech sporů rakouská vláda rozhodla o dalším osudu rodného domu nacistického vůdce Adolfa Hitlera v hornorakouském městečku Braunau am Inn. Úřady nechají stavbu strhnout, uvedl v pondělí ministr vnitra Wolfgang Sobotka. Současné majitelce ale vláda nemovitost zatím ještě nevyvlastnila.

Hitlerův dům bude stržen,“ oznámil ministr Sobotka. „Sklepní partie může zůstat, ale na ní vznikne zcela nová budova,“ dodal. Sloužit by nově postavený objekt měl charitativním nebo administrativním účelům.

Rakouskému státu dům ale zatím nepatří. Jeho vyvlastnění a odškodnění majitelky vláda sice schválila již v červenci, nyní ale ještě musí příslušný zákon přijmout parlament.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

rentierskej ( 18. října 2016 10:13 )

tak ADOLFA merkelová, jako správná dcera, že...

rentierskej ( 17. října 2016 21:45 )

to je (bohužel) určitě pravda; ale: nyní, kdy je lidstvo "na prahu" 3. světové, mi tohle připadá skoro jako malichernost... (třeba se pletu)?

escrito ( 17. října 2016 17:12 )

Bohužel i tolik let po válce jsou ustívači fašismu

rentierskej ( 17. října 2016 17:05 )

hmm... TOLIK let po válce...; není už to "skoro" jedno?! a kdy se budou strhávat rodné domy DNEŠNÍCH válečných zločinců?

Zobrazit celou diskusi
Další videa