Je libo nacistický toaletní papír? Věci Hitlerových vojáků jdou do aukce

Autor: bud, ČTK - 
6. 9. 2016
07:39

Na dražbě v Irsku se bude příští týden prodávat kolekce předmětů připomínající běžný život vojáka v hitlerovské armádě za druhé světové války včetně výstroje či nedotčeného svitku toaletního papíru určeného pro wehrmacht. Aukční síň Whyte's nabízí toaletní papír za vyvolávací cenu 80 až 120 eur (asi 2000 až 3200 korun) a inzeruje jej i vzhledem k jeho pozoruhodně nedotčenému stavu.

Kromě válečného toaletního papíru se do aukce chystá i série helem nebo třeba výstražné praporky pro označování minových polí. Podle zástupce aukční síně Stuarta Purcella se tyto předměty rozhodl prodat seriózní sběratel.

„Původně ho hnala touha nasbírat soubor předmětů, s nimiž přišel do styku obyčejný voják za druhé světové války – všechno, co používal třeba k čištění zbraní nebo ke konzumaci jídla,“ řekl Purcell. Toaletní papír pak byl jen jedním dalším střípkem mozaiky.

Už dříve proběhla v Německu jiná aukce, kde se dražily osobní věci nacistických vůdců, například Hitlerova uniforma nebo Göringovo spodní prádlo.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa