Nově zvolený arcibiskup varuje: Islám nad námi nesmí zvítězit

Autor: ČTK - 
30. dubna 2016
08:14

Nový belgický primas, arcibiskup Joseph De Kesel, varoval před tendencí islámu stát se převažujícím náboženstvím v tamější společnosti. V rozhovoru pro nejnovější vydání křesťanského měsíčníku L’appel poukázal na to, že islám je ve společnosti už sociálním faktem, a zároveň dodal, že je velmi důležité, aby podobně bylo ve společnosti přítomné také křesťanství, respektive židovství.

 

„Jinak se totiž islám stane jedinou instancí, která reprezentuje náboženství v životě společnosti,“ prohlásil arcibiskup, podle kterého je křesťanství v současnosti v sociálním životě potlačené, redukované do čistě soukromé sféry.

Podle De Kesela by přitom náboženství neměla být vytlačována z veřejného života.Vatikánský rozhlas v této souvislosti upozornil, že islám je dnes v Bruselu hlavním náboženstvím.

„Zatímco praktikujících katolíků je sotva 12 procent obyvatel belgického hlavního města, praktikujících muslimů je 19 procent. Navíc lze očekávat, že tato tendence v příštích letech dále poroste, protože v bruselských státních školách tvoří polovinu žáků muslimové,“ uvedl rozhlas.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hejhej ( 30. dubna 2016 10:27 )

ivoadler: Muslimky v šátku na hlavě nebo hadrech od hlavy k patě nemají na našich školách co dělat, tím méně na zdravotnické. Budoucí sestry mají předepsanou uniformu a ne hadr na hlavě, pod kterým se potí a "breberušky" se roznožují. Ředitel asi spadl na hlavu a má následky, nemá na škole co dělat. Co to je za tvora, který fandí násilnické, zrůdné muslimské ideologii?

anno ( 30. dubna 2016 09:54 )

Je to porušení Prvního z desatera přikázaní "Nebueš mít jiného Boha mimo mne"!!!!!!Církev se sama ZNIČÍ!!!!!

ivoadler ( 30. dubna 2016 09:43 )

Ředitel naší střední zdravotnické školy povolí, aby studentka - muslimka chodila do školy v šátku! Když chce jít turistka z Evropy do mešity v Istanbulu, tak si musí dát šátek na hlavu. Oni nám diktují a my jim nesmíme? Co je to za bordel? Ředitele okamžitě odvolat a studentce dát na výběr: buď budeš chodit bez šátku nebo půjdeš ze školy. Ten zápas s ortodoxním islámem se odehrává i u nás, nejen v Belgii.

barracuda.sro ( 30. dubna 2016 09:17 )

Píši to už po sté. ISLÁM a MUSLIM do Evropy nepatří!!!!!

1912 ( 30. dubna 2016 09:12 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud