Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Studentka na Erasmu Kristína: Svědectví z autobusu smrti. Vyvázla jen se zlomenou rukou…

Autor: shp - 
21. března 2016
13:15

Měl to být výlet za vzděláním. Cesta studentů výměnného programu Erasmus se však změnila v peklo na silnici, když se jejich autobus vyboural poblíž Tarragony na severovýchodě Španělska. Třináct lidí havárii nepřežilo. Slovenka Kristína Kamenská však měla štěstí, přežila. Mladá dívka pak promluvila o hrůze, kterou zažila.

V koloně pěti autobusů řidič ztratil kontrolu nad vozem a vyboural se. Na místo ihned vyrazilo 20 hasičských automobilů a sedm záchranek. I přes rychlý zásah se však nepodařilo zachránit životy třinácti mladých dívek, které na místě podlehly svým zraněním. Bylo jim teprve mezi 22 a 29 lety.

Mezi cestujícími byl i nejmenovaný Čech, který utrpěl zranění, ale po ošetření v nemocnici byl propuštěn. Stejně tak v autobusu seděla i Slovenka Kristína, která při havárii také utrpěla zranění. Zlomila si ruku. „Konzul byl v kontaktu s ředitelem nemocnice a informovali jsme rodiče studentky. Její stav je vzhledem k okolnostem v pořádku,“ prohlásil mluvčí ministerstva zahraničních věcí Peter Stano.

V jednom z dalších autobusů byla Kristínina kamarádka Ivana. Ta je v pořádku. „Kristína byla mezi zraněnými a při nehodě si zlomila ruku. V nemocnici ji museli následně operovat,“ prohlásila Ivana. „Děkuji všem za zprávy, hádám, že budu brzy v pořádku. Stále jsem v nemocnici,“ napsala Kristína anglicky na Facebooku. Zároveň dodala, že při nehodě autobusu ztratila telefon.

Kromě mrtvých dívek si nehoda vyžádala 44 zraněných. Celkem bylo v autobuse 56 lidí. Řidič byl po nehodě vyslechnut. Test na alkohol a drogy byl u něj negativní.  Autobus se vracel z výletu do Valencie, kde se konaly populární slavnosti Las Fallas, jež jsou i na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

tomik007 ( 21. března 2016 14:38 )

Studentka na orgasmu vypada jako Dadina malirka.  

krampota ( 21. března 2016 13:46 )

A ještě to dají zvýrazněně, aby ty jejich chyby náhodou někdo nepřehlédl : „Kristína byla mezi zraněními a při nehodě si zlomila ruku. Nemocnici ji museli následně operovat,“ UŽ JE TO FAKT UBOHÉ, ABY SE DEN CO DEN, ČLÁNEK CO ČLÁNEK, OPAKOVALY CHYBY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud