Řidiči v Rusku uvízli ve vánici: 15 hodin čekali na záchranu

Autor: bop - 
9. 1. 2016
21:42

Zima jako v Rusku, říká se. Ale tohle bylo i na otrlé Rusy moc! Asi 80 lidí jedoucích po silnici z Orenburgu do Orsku před týdnem zastihla sněhová vánice, ve které vozy nemohly dále jet. Postupně auta zapadala až po střechu. Na záchranu promrzlí lidé čekali celých patnáct hodin! Jeden muž nepřežil, mnoho dalších utrpělo omrzliny. Naštvaní Rusové nyní posílají vzkazy Putinovi. Proč čekání trvalo tak dlouho?!

K tragédii došlo hned zkraje nového roku, 3. 1. Jeden z asi 80 uvězněných lidí umrzl k smrti. Mnozí další si odnesli vážná zranění ve formě omrzlin. Podle zpravodajského webu bbc.com nebylo ve vánici vůbec nic vidět. Lidé byli odkázáni na pomoc, která nepřicházela. Podle BBC se jim po zoufalých telefonátech záchranářům dokonce dostávalo i takových odpovědí jako například: „Měli jste zůstat doma, venku nemáte vůbec co dělat!“

Řidiči nezůstali uvězněni jen na nějaké nevýznamné silničce, ale na hlavní silnici spojující dvě největší města v okolí. Při svém strastiplném čekání na záchranu si řada z nich situaci nahrála a nafotila na své telefony. Teď hromadně posílají vzkazy ruskému prezidentu Putinovi. „Rusko posílá pomoc do zahraničí, o vlastní lidi se ale postarat neumí,“ vyjádřil se například Pavel Gusev.

Smutná událost má ale i své hrdiny. Ruská televizní stanice Vesti TV informovala o policistovi, který dal svou služební bundu promrzlé ženě a své rukavice jinému muži. Sám je teď v nemocnici s omrzlými prsty. Za tento altruismus ho prý čeká ocenění.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

marais ( 11. ledna 2016 13:18 )

Jasně, Putin jim bude utírat i nosy! navíc to bylo o svátcích!

Zobrazit celou diskusi
Další videa