Natascha Kapmusch, kterou 8 let věznil Priklopil: Složila mrazivou píseň

Autor: Veronika Kynclová - 
8. 1. 2016
18:02

Unesená Rakušanka Natascha Kampusch (27) strávila 3096 dní v kobce W. Priklopila (†44). Po útěku ze zajetí roky nevěděla, co se životem. Teď vydává první singl!

Kampusch zmizela 2. března 1998 na cestě do školy. Jí bylo tehdy 10 let, únosci 35. Wolfgang Priklopil ji zatáhl do bílého minibusu a odvezl k sobě domů na předměstí Vídně. Tam ji zamkl v místnosti pod garáží a ve sklepním vězení o rozměrech 280×180×240 cm ji držel přes osm let. Utéct se jí podařilo až 23. srpna 2006.

A zatímco ona znovu okusila svobodu, Priklopil ještě týž den spáchal sebevraždu. V zajetí byla znásilňována, bita, trpěla hladem… O svém utrpení vydala v roce 2010 megaúspěšnou autobiografii 3096 dní a o tři roky později byl její příběh i zfilmován. Kampusch se představila i coby moderátorka. Její talkshow Natascha Kampusch: Na slovíčko s… ale po pár dílech televize zrušila.Teď se ovšem Natascha vrhla na zpěv!

Šifry v textu

Pro charitativní organizaci SAG7, která podporuje osoby s HSP temperamentem (vysoce citliví jedinci, kteří silněji reagují na emocionální představy a obrazy), nahrála první singl! Na nahrávce sametovým hlasem jen recituje, z pasáží písně ovšem mrazí.

Zpívá totiž o očistci, za čímž všichni vidí jasnou vzpomínku na čas strávený v zatuchlém sklepení. A stejně tak refrénový popěvek „Zapomínám (na tebe) po tom všem“ bude asi zašifrovaným vzkazem Priklopilovi. Pěveckou kariéru ale (zatím) nerozjíždí, šlo jí jen o podporu SAG7.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa