Rakouská kráska utekla k ISIS: Džihádisté ji umlátili k smrti, když chtěla zpět

Autor: lm - 
24. listopadu 2015
14:51

Rakušanky Samra Kesinovic (17) a Sabina Selimovic (16) loni utekly z domova a odcestovaly do Sýrie, aby se provdaly za teroristy. Vysněný život se ale brzy změnil v noční můru, ze které nebylo úniku. Náctileté dívky se nakonec nedožily ani osmnáctin...

Nechaly se oblbnout sladkými řečmi vymývačů mozků z Islámského státu. Kvůli domnělému lepšímu životu a vyššímu poslaní pláchly Rakušanky Samra Kesinovic a Sabina Selimovic loni v dubnu z domova a odcestovaly do Sýrie, aby se provdaly za teroristy. Rodičům zanechaly děsivý vzkaz: „Nehledejte nás. Budeme sloužit Alláhovi a zemřeme pro něj!“

Jejich rodiny, které přišly do Rakouska za lepším životem z Bosny a Hercegoviny, po nich zoufale pátraly. Obě dívky se brzy provdaly za džihádisty a podle některých informací i otěhotněly. ISIS jejich pěkné tvářičky používal k vábení dalších mladých dívek. Rakouská policie později uvedla, že život v Sýrii pro ně časem začal být noční můrou a chtěly se vrátit. Jenže ze Sýrie nebylo cesty zpět.

Organizace spojených národů v prosinci uvedla, že Sabina toho měsíce zahynula při ozbrojeném konfliktu v Sýrii. Nyní rakouská média zveřejnila zprávu, že druhá dívka umřela při pokusu o útěk z bašty islamistů, syrské Rakky. Podle deníku The Local Samru džihádisté zajali a za trest umlátili k smrti. Sdělila jim to žena z Tuniska, která s oběma dívkami v Rakce žila a které se od islamistů podařilo utéct.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

api11111 ( 31. prosince 2015 13:33 )

aspoň si pred smrťou poriadne zamerdali

durhil ( 25. listopadu 2015 20:13 )

Dobře ji tak

mikaclili ( 25. listopadu 2015 18:23 )

To je pravda, ziji v Nemecku uprostred deni. Konecne normalni nazor!

mikaclili ( 25. listopadu 2015 18:21 )

Zvu Vas do Nemecka na navstevu a uvidite sam...

mikaclili ( 25. listopadu 2015 17:59 )

Zvasty nemas poneti.davej si pozor na sve deti a necti blbej blesk, jdes prikladem svym detickam.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud